• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přidání vlastní položky do hlavního menu
#57
@satmario1 Jasně, rozumím. Řekl bych, že ty problémy se zápisem budou možná v nastavení WinSCP. Estuary skin je default skin Kodi, tzn. že jeho addon je v aplikační části Kodi a do té zápis pro root uživatele určitě zakázaný není. Všiml jsme si, že ti, kterým to funguje, nepoužívají WinSCP. Omlouvám se za zmatení. Zápis do adrsáře, Kodi, tedy /usr/share/Kodi, zakázaný je. V dané chvíli neexistuje u LibeELEC (a platí to i pro OpenELEC) způsob, jak přímo soubory výchozího skinu editovat. Pokud ho chcete používat a dělat v něm současně i změny, je třeba si ho celý zkopírovat, přejmenovat a pak s ním pracovat jako s každým dalším skinem.

Pro úpravy v Kodi mám tedy ještě jednu radu. Pokud plánuješ častěji přistupovat do LibreELEC/OpenELEC z PC Windows, vyplatí se rozšířit Samba share o ty adresáře, kterých se to týká. Pokud třeba plánuješ věnovat se intenzivně "skinningu" Estuary default skinu, nasdílej si přímo adresář skin.estuary nebo klidně rovnou adresář skin.estuary/xml. Já mám takto nasdíleno mnoho adresářů pro různé účely, dokonce celý root nevyjímaje. Pravda, tam narážím na systémové read-only adresáře, v těch ale prakticky nepotřebuji editovat nebo do nich zapisovat. A když, tak si z konzole ten zápis povolím.

A ještě upozornění pro skinnery všeobecně. Píšu to z vlastní zkušenosti. Je to smrtící. Jakmile se do toho jednou pustíte a začnete si skiny vylepšovat, je to "neverending story". Jednak nevíte kdy přestat, protože je stále co vylepšovat a jednak je třeba změny udržovat při životě, protože pokaždé, když se původní skin aktualizuje, tak o své vylepšení přijdete a musíte v aktualizovaných souborech (pokud nemáte jistotu, že se od předchozí verze nezměnily) všechno editovat znova.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Přidání vlastní položky do hlavního menu - od JiRo - 23.2.2017, 20:40

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)