• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezdrátová klávesnice (K400) a čeština na Rpi
#33
Včera jsem v rychlosti byl nucen přeinstalovat paměťovou kartu k RPi3. Stáhl jsem LE 9.0.1. Protože nebyl čas na instalaci doplňků, tak byla využita záloha ze starého softwaru LE 8.0.2. Po obnově ze zálohy jsem si všiml přehození znaků Y/Z na bezdrátové klávesnici Logitech K400 Plus, která obsahuje české znaky a dalších nepříjemností. Vstoupil jsem do menu a všechny „klávesnicové“ položky opravil na CZ, CZECH, nebo CZECH QWERTZ, a to v položce LE systém, Rozhraní a Systém. 

Po odzkoušení jsem byl zaskočen. Funguje česká diakritika, funguje krásně i volba „zavináče“ a dalších specifických znaků, fungují čísla. Velká česká písmena napíšete také, avšak pouze se zapnutím Caps Lock. Samostatná klávesa s háčkem a čárkou nepřiřadí k písmenu nic. Takže písmeno se napíše, avšak bez diakritiky. Vše jsem zkusil při vyhledávání v rámci aplikace Youtube, kde dříve jednoznačně české písmo dostupné nebylo. 

Jestli máte chuť a čas, odzkoušejte a určitě napište případné postřehy. Netuším, zda o změně k lepšímu víte a byla implementována již s nástupem nové verze LibreElecu, či až v nejnovější verzi... anebo došlo k nějaké anomálii, která dokázala znaky aktivovat. Nehledal jsem nějaké změnové listy a nestudoval detailně seznam osazených novinek. Předpokládám, že vše zapříčinila nejnovější verze LE. V základním popisu změn se píše o rozšíření podpory zařízení, což může, teoreticky, znamenat i výše uvedené.

Pokud byl můj příspěvek nadbytečný a vše je známo, omluvte moji drzost sem psát.
Raspberry Pi3: SD karta Kingston 32 GB class 10 (nově zkoušená) @ LibreELEC 8.0.2
Originální napájení - 2,5A








 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Bezdrátová klávesnice (K400) a čeština na Rpi - od Pepicek Malina - 09.3.2019, 18:13

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)