• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezdrátová klávesnice (K400) a čeština na Rpi
#39
@Client děkuji za slova kritiky, která si beru k srdci. Kéž by to udělali i ostatní, nejen z tohoto fóra, kde občasná arogance až bolí.

Tebou projevená kritika má drobný zádrhel. Chápu, že jsem nepostupoval standardně a jsem si toho vědom. Nicméně jsem si již v minulosti podobnou záležitost „lajznul“ a fungovala. Z druhé strany jsem měl problémy právě při postupu upgradu, který jsi naznačil v jednom z předchozích příspěvků. Avšak vůbec se v tomto směru nechci přít, protože jednoznačně vím, že systém by se tímto způsobem prasit neměl. Stalo se, nebyl jsi u toho. Ten popis situace jsem původně nechtěl uvádět, abych zde nemusel řešit právě podobné námitky a zatěžovat vlákno, více-méně, OT diskuzí. Z druhé strany jsem se překonal, protože mě napadlo, že onen posun v psaní českých znaků může být způsoben určitou anomálií, která vznikla. Jako laik jsem to vyloučit nemohl. 

Pro mě bylo důležité uzavřít, či doplnit toto vlákno o informaci, že klávesnice K400 plus a LE ve verzi 9.0.1 zvládne české znaky, jen zlobí velká písmena psaná přímo za pomoci SHIFT a samostatné klávesy s háčkem a čárkou. Je škoda, že jak mně to přijde, víte o pokročení v tomto směru, avšak téma nedoplníte, byť, jak to vypadá z Tvého vyjádření, o podobné informace mají lidi zájem. 

Takže pro ty, kteří nepochopili - hurá... české znaky fungují, jen s malým problémem, když chcete psát velká písmena s diakritikou přímo - standardně. Kdo potřebuje velké písmeno s diakritikou, aktivuje Caps Lock a stiskne příslušnou klávesu malého diakritikou obdařeného písmena. 

Svůj předchozí/oznamovací příspěvek jsem doplnil, abych vyjádřil jednoznačnost stavu, bez možnosti omylu kohokoliv a aktivně tak reagoval na slova kritiky z Tvé strany, za kterou ještě jednou děkuji.

Nicméně bych ještě rád doplnil... píšeš, že psaní háčku a čárky nikdy na LE nefungovalo. A jak mám jako neznalec stavu tušit, že to nová verze neumí taky/nebude umět taky? Navíc klávesnici vlastním chvíli. Mě, když dovolíš, v současnosti nezajímá minulost, o které vím, že tam cosi vůbec nefungovalo, ale zajímá mě aktuální stav, či budoucnost. Tedy co nyní konečně funguje a zda háček a čárka někdy fungovat bude. 
Vy jste požádali vývojáře na jiném fóru o korekci nepříjemného stavu pro našince. Za což velmi a upřímně děkuji. Z druhé strany, pokud právě tento váš počin vyvolal požadovanou změnu k lepšímu, je tak trochu zarážející, že nebylo současně vychytáno doladění zmíněné klávesy. Tak abys už nemusel psát, že ona klávesa na LE nefungovala nikdy a mohl zmínit... že nefungovala nikdy až doposud. Ovšem takto pouze mlhavě naznačuješ, nikoliv jednoznačně, že klávesa háček a čárka nefungovala nikdy a nefunguje doposud. 

A druhá drobnost... velmi trefně a pravdivě v jednom z minulých příspěvků popisuješ, že Nastavení->Rozhraní se týká jen virtuální klávesnice. Ovšem já opět budu oponovat. Netuším jakožto laik, zda systém LE nemohl být obdařen nějakým bugem, který negativně ovlivní připojenou HW klávesnici. Tudíž i proto, aby každý pochopil a aby informace byly celistvé, uvádím všechna nastavení, která se v základu a uživatelském pohledu dotýkají klávesnic.
Raspberry Pi3: SD karta Kingston 32 GB class 10 (nově zkoušená) @ LibreELEC 8.0.2
Originální napájení - 2,5A








 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Bezdrátová klávesnice (K400) a čeština na Rpi - od Pepicek Malina - 10.3.2019, 16:19

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)