• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreElec NUC jako tvheadend server
#6
@tdanicek Ahoj. Ha, ha. Tak to je dobrá náhoda. 8 let jsme provozoval MediaPortal v multiseat konfiguraci, před dvěma lety jsme začal používat Kodi jako klienta a před necelým rokem jsem přešel komplet na Kodi + Tvheadend. Takže ti rozumím 6. Ale k věci.

Pochopil jsem to. V tvém případ by asi bylo lepší, pokud bys provozoval pouze čistý Tvheadend na nějaké standardní Linuxové distribuci. Ale i v tom ti rozumím, ten Tvheadend pro LibreELEC je úžasně jednoduchý a člověk nepotřebuje žádné zvláštní znalosti o Linux.

Podle mne je řešení jednoduché. Ty v podstatě potřebuješ jen to, aby se po startu LibreELEC s Kodi a Tvheadend zadal povel pro vypnutí (tak jak jsme ho uváděl v předchozím příspěvku).

Takže, aby sis to vyzkoušel, doporučuji provést test. Přihlaš se na konzoli LE a zadej příkaz pro povel k vypnutí:

kodi-send --action="XBMC.RunScript(service.tvh.manager,poweroff)"

Pokud právě nepoběží žádné nahrávání tak se systém vypne. Pokud nahrávání v této chvíli poběží, tak se vypnutí odloží až do jeho skončení a pak se systém vypne. No a pak se už bude stále jen vypínat a zapínat podle následujících nahrávání.

Dalším krokem by mělo být to nějak zautomatizovat. Nejednodušší bude, vyrobit si script, pojmenovat ho např. kodidown.sh:

#! /bin/sh
sleep 30
kodi-send --action="XBMC.RunScript(service.tvh.manager,poweroff)"

Důležité je ta prodleva před posláním povelu k vypnutí. Je třeba, aby se všechno řádně spustilo. Já jsem tam dal 30 s, ale klidně můžeš i přidat. To je celkem jedno.

Script kodidown.sh pak budeš spouštět z autostart.sh (níže je můj autostart.sh ve kterém jsem to zkoušel, spuštení kodidown.sh je pouze ten poslední řádek):

#!/bin/sh
ir-keytable --delay=500 --period=50 --sysdev rc0
killall irexec
irexec -d /storage/.config/.lircrc
hd-idle -i 0 -a /dev/sda -i 600
/storage/.config/kodidown.sh &
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: LibreElec NUC jako tvheadend server - od JiRo - 10.6.2017, 13:10

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)