• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní
#2
AVerMedia TD310

Tvheadend kompatibilní: NE [2017-07-12]

Výrobce: http://avertv.avermedia.com/cz/tv_more/p...edia_td310
Přijímané normy: DVB-T, T2, C
Frekvenční rozsahy: VHF (177.5~226.5MHz), UHF (474~858MHz)
Rozhraní: 1x USB konektor 2.0, IEC konektor
Prodej v v ČR: ANO, např. https://www.alza.cz/aver-tv-td310-d4026110.htm, 1090,- Kč [2017-07-12]
Windows: ANO, drivery výrobce pro W7, 8, 10 (32 i 64 bit), aplikace výrobce Aver 3D TV
Linux: NE, podle výrobce i podle vlastního testování a také ověřeno na několika Linux fórech, že nikdo přijímač pod Linux zatím nezprovoznil

Testováno [2017-07]:
  • Testoval jsme na LibreELEC 8.0.2, s Tvheadend 4.2, přijímač nebyl aplikací rozpoznán. Lsusb a dmseg - přijímač je připojený, systém ho vidí, ale nejsou drivery...
  • Testoval jsem s originál drivery a aplikací Aver 3D Tv, pod Windows 10, naladil jsem pokusně DVB-T2 vysílání (pravděpodobně Cukrák) na vnitřní anténu, slabý signál, výpadky - budu pokračovat po získání lepší antény. Další pokus s originál aplikací v síti UPC, naladily se všechny DVB-C MUX-y, free programy fungují bez problémů, při pokusu naladit DVB-T byl úspěch pouze částečný - nenaladily se všechny MUX-y, ačkoliv na jiných DVB-T přijímačích (např. Evolveo Venus) je ze sítě UPC přijímám všechny bez problémů
  • Testoval jsem s MediaPortal Tv Server, s instalovanými originál drivery, pod Windows 10. V síti UPC DVB-C MUX-y naladěné všechny, DVB-T MUX-y - ladění zamrzá nebo je neuvěřitelně pomalé - 1 mux se naladí za 2 minuty i více, občas se něco naladí, nikdy se ale nenaladí všechno. Další pokus byl naladit DVB-T2 s vnitřní anténou, zatím bez úspěchu.
Závěr:
  • Zatím jeden z mála univerzálních USB DVB-T/T2 (HEVC) přijímačů na českém trhu
  • Mám zkušenosti s několika DVB-T přijímači, většinou fungují bez problémů, s tímto jsem měl větší či menší problémy od samotného počátku
  • Výrobce vydává stále nové verze ovladačů, je zřejmé, že to nemá úplně odladěné
  • Z výše uvedených důvodů, ale hlavně proto, že zatím nejsou ovladače pro Linux, pro Tvheadend nepoužitelné
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 (HEVC) USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - od JiRo - 12.7.2017, 11:13

Přejít na fórum:


Prochází: 10 host(ů)