• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní
#25
Mohu se připojit k dalším uživatelům MyGica T230C. Ležel mi tu doma bůhví jak dlouho z aliexpressu a teď jsem ho chtěl použít při vytváření návodu na nastavení DVB-T/T2 v Tvheadend.

V čisté instalaci Arch Linuxu (virtuální PC) mi stačilo zkopírovat 2 .fw soubory do /usr/lib/firmware. Ani nebylo třeba systém restartovat, po odpojení/zapojení sticku byl korektně rozeznán. Nemusel jsem nijak kompilovat upravený kernel nebo další brikule. (ovladače se nainstalovaly při instalaci Tvheadendu, který má jako závislost ffmpeg, který má jako závislost v4l-utils -> ten má ty dvb ovladače z linuxtv.org)

Viz. https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech_T230 sekce Firmware.
Stáhnul jsem onen dvb-firmwares.tar.bz2 archiv, rozbalil a soubory
dvb-demod-si2168-b40-01.fw
dvb-tuner-si2158-a20-01.fw
přesunul do /usr/lib/firmware

   

Pro upřesnění - v Linuxu jsou na DVB karty potřeba 2 věci. Driver a firmware soubor.


Navrhuji, pokud se někdo bude chtít podělit se svým objevem, dát na konec příspěvku krátké shrnutí, například:

Shrnutí
Typ tuneru: USB, DVB-T/T2/C
Model: Geniatech MyGica T230C
Platforma: PC (nebo RPi, OpenWRT,..)
Operační systém: Arch Linux, kernel 4.14
Verze Tvheadendu: 4.2.5
Stav: Funkční
Ke zprovoznění potřeba: nakopírovat fw soubory (nebo opatchovaný kernel, Plug & Play)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - od marhycz - 04.2.2018, 22:30

Přejít na fórum:


Prochází: 9 host(ů)