• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní
#77
Ahoj,

tak já taky přispěju jednou zkušeností.

Strana serveru:
32-bit uBuntu 16.04 LTS
PC stará plečka Pentium4, 2GB RAM
Tvheadend 4.2.6
Krom TVH na serveru běží IRC IRSSI s Eggdropem, SSH, SFTP, WebDAV, Cron na zálohy cfg.
Filesharing je kvůli streamu nahraných pořadů mimo Kodi (iOS ho nepodporuje).
Serv je na veřejné IP (1Gbs) za firewallem (Mikrotik), čili telka běží kdekoli s dobrou konektivitou.
Vytížení procesoru je opravdu minimální, takže házení pěti, vlastně už šesti muxů do sítě PC nespotí.

TV karta PCI WinFast DTV2000H
Do USB portu je píchlej vlastnoručně vyrobenej 19/1U ráček ve kterým je aktivní USB Hub,
aktivní rozbočovač RF signálu z antény, a ventilátor na odvod tepla + ventilátor na dongly.
Dongly jsou 4xRTL2832 - DVB-T a gró postu, na zkoušku z Aliexpressu levná Astrometa DVB-T2.

Klienti:
RPi3 - OpenELEC KODI
AndroidBox Amlogic S912 - LibreELEC KODI
iOS iPad Air2 - TVH Client
iOS iPhone - TVH Client

Úspěšný odchyt a distribuce DVB-T2 v jižních čechách - Kleť pomocí Astromety
Uptime na DVB-T donglech 478d a DVB-T2 zatím druhý den nonstop.

Samozřejmě platí, že o HEVC se starají klienti.
Jedinou pidipotíž s Astrometou byl, že v tvheadendu jsem viděl pouze RTL2832 čip, nikoli Panasonic MN88473, který se stará kromě DVB-T/C taky o DVB-T2 . Vyřešil jsem to poctivým čtením fór a nejelegantnější až skoro crazy fix je přejmenovat názvy souborů v dev/dvb/adapter frontend0 —> frontend99 a frontend1 —> frontend0 což jde vyřešit mnoha způsoby scriptem po bootu systemu.

Závěr - Astrometa zatím jede ok, chlazení vyřešeno. Obraz v klientech plynulý kde ČT1 jelo nějaký pořad 1920 x 1080.
V tuto chvíli nám jede nejen na jihu druhá přechodová síť 13 a i ta funguje krásně.

Testování dám za nonstop streamu z Astromety ještě tak 14 dní a pokud uspěje, koupím další.

Děkuji za pozornost :))
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - od tvheadenduser - 26.8.2018, 20:26

Přejít na fórum:


Prochází: 11 host(ů)