• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní
#85
DVBSky T330 DVB-T2/T/C objednán na Neven. Bohužel sice cena 1000 Kč, ale měl jsem jistotu, že to můžu ve 14 denní lhůtě vrátit, když to nezprovozním.
Zprovoznění nakonec bylo jednoduché. Mně to chodilo ihned, bez nějakého přídavného firmwaru. Pro jistotu jsem ale dohrál firmware dle tohoto návodu http://www.dvbsky.net/Support_linux.html *) Firmware

Nevěděl jsem, jak naladit DVB-T2. Pořád se mi ladilo jen DVB-T.
Patřičné frekvence, které jsou po nascanování uloženy v TVheadend (Configuration-DVB Inputs-Muxes) je potřeba zeditovat a změnit u nich Delivery system na DVB-T2. Je potřeba také scanovat z předdefinovaných muxů pro ČR (Configuration-DVB Inputs-Networks) , jeden mux DVB-T2 se mi totiž nechtěl naladit. A pak si odebrat nepotřebné frekvence, na které není nasměrovaná anténa.

Raspberry pi3 HEVC HD programy nepřehraje plynule. Nevím proč, se stejným datovým tokem mi HEVC video přehraje bez problémů. Na to se ještě podívám, jestli na něco nepřijdu.

Tohle už sem nepatří, ale krátce. Porovnával jsem kvalitu videa DVB-T a DVB-T2. Je to zhruba nastejno, jak ve které scéně. Velkou výhodu to ale má, HEVC potřebuje asi jen 60% datového toku jako MPEG2 při zhruba stejné kvalitě.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - od abxxx - 01.10.2018, 22:53

Přejít na fórum:


Prochází: 8 host(ů)