• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní
Taky se divím, tablet s Androidem 4, to by mohl přehrát max. MPEG2.
Nezbude mu transcoding do MPEG2, zvýší se datový tok asi 3x . Pro tablet se musí se transcodovat 320x240 v MPEG2 a datový tok bude stejný, jinak mu to nebude  na tabletu fungovat. To by si musel koupit tablet, který má HW podporu H265/HVEC.

Alwinner H3 má v sobě H265 dekodér a kodér a je přímo dělaná pro transcoding ale je otázka jestli to Armbian podporuje. Někde jsem četl, že když je formát H.265/HVEC 10bitový tak to nebude fungovat na HW decoding H.265/HVEC 8bitovým.

Celé se to dá řešit i SW. Transcoding zvládne s vytížením 60 až 75% i5-8250U na 3.36Ghz.
Konkurent je Ryzen 5 2500U ale ten je jenom pro laptopy. Desktop verze je Ryzen 2600 ale s klidovým TDP35W. Laptop s Ryzen 5-2500 stojí okolo 12000,- . Dá se to řešit grafikou, která má HW decoder H.265/HVEC já znám NVIDIA a ATI a vyrábí se pouze pro desktopy. Co jsem zjistil, když má laptop dvě grafické karty, tak ta výkonná se aktivuje když je připojen externí monitor.

Jak už jsem psal, kdyby někdo věděl o nějaké desce s ARM, která umí HW transcoding, byl bych mu vděčný.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - od mac112 - 06.3.2019, 12:36

Přejít na fórum:


Prochází: 9 host(ů)