• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVHeadend Power and Recording Manager (P&RM) addon
#3
@GarfieldM Provozoval jsem dlouho RPi2 s LE 8.02, s Tvheadend 4.2, přes USB jsme měl připojené 2 dvojité přijímače DVB-T Evolveo Venus a přes aktivní USB 2.0 HUB stará 2,5" 500 GB SATA HDD v USB boxu Axago. To je podle mne jedno z nejjednodušších a nejlevnějších řešení, jak si poskládat server pro nahrávání. Pokud to RPi nebudeš chtít používat zároveň jako Kodi klienta, nemusíš tam instalovat LE, ale stačí nějaký Linux pro RPi. Budeš si ale muset pohrát s instalací Tvheadend a vůbec, budeš muset mít nějaké menší či větší znalosti o Linuxu. Pokud použiješ to řešení s LE, nepotřebuješ žádné zvláštní znalosti a nebudeš muset řešit nic složitého, všechno se nainstaluje a běží na první dobrou.

Pokud bys nechtěl HDD a nechceš nahrávat na nějaký disk někde na síti, můžeš samozřejmě nahrávat na kartu v RPi nebo na USB flash. Když jsem to poprvé testoval, nahrával jsem na kartu, ale kapacitně to samozřejmě nebylo nic moc. Pak jsme přešel na 128 GB flashku, a to už dávalo smysl větší.

Přes Tvheadend serever můžeš také přijímat IPTV a MP3 radia. V takovém případě je pak můžeš i nahrávat a používat timeshift. Ideální je prohnat IPTV streamy přes Tvheadned v případě, že existuje potřeba, aby se na jeden stream dívalo současně více uživatelů nebo aby se někdo díval na live stream v okamžiku, když se stream nahrává na disk. V takovém případě se ten stream z internetu přijímá vždy pouze jednou a mezi další uživatele ho rozděluje až Tvheadend server po vnitřní síti.

Řešení na RPi má samozřejmě jednu velkou slabinu, a tou je to, že veškerá komunikace (s USB přijímači, se sítí a s diskem) probíhá přes USB. Výkonově to RPi stíhá v pohodě, ale ten USB řadič svoje limity má.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: TVHeadend Power and Recording Manager (P&RM) addon - od JiRo - 22.7.2017, 19:19

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)