• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
@matejvc Nerozumím požadavku "nepotřebuji android box, jen HW na kterém poběží kodi na stream videí". Pokud si koupíš Android Box a nainstaluješ na něm CoreELEC, získáš přesně to, co chceš. Tady HW na kterém poběží Kodi na stream videí. To že tam někde "vzadu" případně bude i Android, který při správném nastavení ukousne jen malou část paměti nebo dokonce žádnou, protože tam ani nemusí být (ale tento postup bych začátečníkovi nedoporučoval) tě přeci nemusí zajímat.

Neber to jako doporučení, ale uvedu vlastní příklad. Není optimální, jiný Android Box by se dal sehnat určitě za méně než tento, ale já preferuji výkonný SoC, dobře vyřešené chlazení a záruku solidního výrobce. Však mi také box běží bez problému už více než 2 roky.

Jako hlavní obývákové Kodi mám Beelink GT-King 4G 64G WIFI6 Ethernet 1 Gbps, na na Aliexprese je dnes kolem 3 500 CZK. Provozuji na něm CoreELEC, zárověň slouží i jako Tvheadend server a běží na něm i několik dalších aplikací mimo Kodi (buď v linuxovém prostředí CoreELEC nebo v Docker instalovaném přes Kodi).

Jednoduché one-box řešení, bez jakýchkoliv dodatečných DYI hrátek, elegantní, hodící se i pod TV. Nic, kromě kabelů na zadní straně z něj netrčí.
   
CoreELEC instalován do MMC paměti, kde je ponechán i Android. Z paměti 64 GB mám k disposzici pro CoreELEC 52 GB. Pro nahrávky Tvheadend využívám MicroSD kartu 512 GB.
   
Dálkové ovládání je kombinované BT/IR, dobře funguje i CEC, které ale nepoužíváme. I v dnešním parném dni jsem povětšinou na teplotách mezi 59 - 67 °C bez ohledu na to, co právě přehrávám. Kromě titulů v DV (které na box-u samozřejmě nepřehraji, ostatně na ně ani nemám TV) si vybíráme většinou vždy ty nejkvalitnější streamy. Jedině, kdy mi teplota vyskočí výše je, když pustím aplikaceiWebGrab++ (běží na emulaci dotNet v linuxovém prostředí CoreELEC).

Jedinou nevýhodu box má v tom, že nemá RTC, což pro samotné Kodi ale není žádné omezení. Komplikuje to způsob provozu a používání Tvheadend, ale s tím jsem si poradil. Box běží trvale 24/7 a pokud nepotřebuji Kodi, tak ho přes dálkový ovladač jeho POWER tlačítkem ukončím (a spolu s tím se vypne TV) a pak zase a opět POWER tlačítkem dálkového ovladače spustím (a spolu s tím se zapne TV). Pokud Kodi vypnu, a tedy většinou běží jen Tvheadend, tak v těchto dnech bývá teplota mírně nad 50 °C, když není takový vedro, tak poklesne i pod 50 °C.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od JiRo - 11.7.2023, 15:28

Přejít na fórum:


Prochází: 13 host(ů)