• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
@matejvc No, nevím. Instalace CoreELEC je na několika místech zde i jinde dobře popsaná a je to záležitost v řádu nízkých desítek minut. Nehledě na to, že je vlastně jednoduchá a intuitvní. Podobné je to i s případnou instalací do MMC. I když ta samozřejmě není podmínkou. Jedinou drobnou komplikací může být zprovoznění dálkového ovladače, resp. jeho IR části. Ale to bude, myslím si, stejné u jakéhokoliv jiného systému. Pokud tedy nekoupíš combo včetně nastaveného dálkového ovládaní v CoreELEC nebo budeš používat výhradně CEC.

No, předložil jsme ti variantu, je to samozřejmě na tobě. Doporučoval bych si minimálně přečíst výhled dalšího rozvoje CoreELEC a volit ten HW, pro které bude zajištěna delší podpora jeho SoC, respektive podpora tak dlouhá, aby odpovídala tvé představě o inovačním cyklu HW. Dá se to najít na stránkách CoreELEC. Nyní je situace ještě o chlup komplikovanější, protože se vývoj CoreELEC rozdělkil na dvě větve. Stávající, označovaná jako -ng a tzv. New Era, označená jako -ne, která cílí na nové typy Soc i vyšší verze jádra Linux. Rozhodně bych tohle bral jako jeden z důležitých parametrů výběru. Já to zatím nijak zásadně nesleduji, ale možná, že se ti tu ozve někdo, kdo tohle má prozkoumané i ve vztahu k tebou preferovanému HW a poradí ti lépe a konkrétněji.

Já sám mám v této chvíli jasno. Zatím pojedu na stávajícím HW a jakmile bude k dispozici finální verze CoreELEC -ne na novém jádru Linux, budu patrně cílit opět na osvědčený Beelink v nové verzi. Ale na to mám ještě čas...

A ještě poslední bod. Zvaž, zda budeš preferovat možnost přehrávání streamů DV. Pokudu ano (další podmínkou je mít kompatibilní TV), tak máš výběr HW docela omezený a v současné chvíli to ani jinak, než na Android box-u (byť s CoreELEC) nepůjde. Důvodem jsou licenční podmínky a omezení spojené s DV.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od JiRo - 11.7.2023, 16:55

Přejít na fórum:


Prochází: 26 host(ů)