• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
#74
@Pajin: Jak píše JiRo. Samozřejmě jsem člověk a někdy si něčeho nemusím vůbec všimnout, ale Orange Pi je ten typ zařízení, který prostě v komunitě nemá dostatečnou podporu.
Jak jsem napsal:

"Ač se mi všechny možné desky, kloni Rpi líbí, jsou jich desítky, ne-li možná stovky. A jejich čipsety nejsou podporovány v mainline Linux kernelu -> jednoduše řečeno koupíte to, na stránkách výrobce dostanete Ubuntu 14.04 s nějakým opatchovaným kernelem 2 roky starým a konec.

Opravdu podpora je neskutečně důležitá v tomhle (Pokud nejste génius co si dokáže napsat zpětným inženýrstvím vlastní ovladače na grafiku, zvuk...) a je důležitější než zdánlivě výkonnější parametry."

Orange Pi má čipset, který nemá podporu v hlavním linuxovém jádře, ani nemá podporu LibreELEC komunity. Tedy nejsou pro něj napsané open-source ovladače pro grafiku, zvuk.. -> Nepůjde ti HW akcelerace přehrávání videa, nebude to prostě komfortní. Někde na webu možná najdeš nějaký upravený LibreELEC image, který bude z nějaké části fungovat, ale už nikdy neuvidíš aktualizaci, natož pak třeba nějaký vývoj dopředu. Bohužel, tohle je ARM svět, taky se mi to nelíbí.

Tedy zkráceně - Konkurent pro konzumaci multimediálního obsahu to vlastně žádný není.
_______

Z ARMu aktuálně platí Malina, S905,S912 krabičky, protože tyhle chipsety už mají podporu v hlavním linuxovém jádře, a také jak píše forsajd krabičky s RK3399 a RK3288 čipsety jako rock64, protože tohle jsou zařízení, jejichž podporu LibreELEC vývojáři aktuálně vyvíjí.

Pokud je někdo génius a dokáže si za pár dní reverzním inženýrstvím napsat ovladače pro libovolný armový čipset, tak pak má větší výběr, ale ten nepůjde na tohle vlákno :)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od marhycz - 05.7.2018, 17:43

Přejít na fórum:


Prochází: 16 host(ů)