• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
Dám sem to, čo som písal v druhej téme, lebo sa to hodí skôr sem, než tam, kde je to pôvodne: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zariz...7#pid72517
A trochu to upravím:

Ja na to idem cca vždy rovnako, pozriem:
1. čo je najnovšie na trhu,
2. či je to za rozumnú cenu a
3. či to vobec využijem Big Grin
Napr. taký S922x z predošlého procesu vypadáva u mňa kvôli cene, keď nemá (alebo som si ju len nevšimol) žiadnu až takú pridanú hodnotu, ktorá by ospravedlňovala dvojnásobnú cenu oproti S912 a S905X2. Samozrejme ak niekomu nezáleží až tak na cene, získa výkonnejší stroj s novším procesorom.
4. podľa procesoru si vyberiem konkrétne krabičky a porovnávam rýchlosť, ako aj prítomnosť Lan, wifi, veľkosť vnútornej pamäte a RAM, množstvo a typ USB, typ HDMI atď..
5. spoľahlivosť, skúsenosti od užívateľov na rôznych fórach ako 4pda, Xda, freaktab, ako aj tu na xbmc-kodi, kde hľadám chyby a či ich viem opraviť alebo s nimi žiť
6. rovno pozriem aj custom romky (android a androidTV) a keby bol nejaký problém alebo to nazvime plán B! tak či je naň libre/open/core-elec, lebo človek nikdy nevie
Tu toho vypadáva dosť veľa, lebo podpora ovládačov je zo strany výrobcov dosť biedna, ale to sa našťastie postupom času zlepšuje. No ak sa nič nezmenilo, zatiaľ z toho vychádzajú najlepšie Amlogic.

Čo som zabudol na začiatku napísať, že kupujem len android krabičky, nie vývojové dosky, lebo keď si to človek spočíta, tak vývojová doska výjde o dosť drahšie, kým začne fungovať (doska +pamäť +zdroj +ovládanie +v poslednom čase aj chladenie a keď to človek nechce mať schované, tak +obal) a ani nevyužijem jej (asi jedinú) pridanú hodnotu a tou je GPIO.

Na boxe nechávam android, lebo využívam prehliadač a občas hrám hry, ktoré na coreelec nespustím.
Keby šlo len o hry, tak to riešim dual bootom (coreelec mám na usb) ale kvôli prehliadaču sa mi nechce hore dole prepínať systém, takže pri dlhodobom používaní vypadáva coreelec z hry. Stále je ale prítomné ako plán B, keby trebalo box v budúcnosti nakopnúť trochu k životu. Aj preto nekupujem odpad typu S905W, lebo to je ako kupovať hneď mŕtvolu a pichať do nej steroidy, nech sa pohne.

Vrátim sa k bodu č.4 a teda:
č.4a - porovnávam rýchlosť LAN - prečo nemať 1000ku, keď sa môže hodiť (4K) a rozdiel v cene asi ani neexistuje oproti 100vke alebo je minimálny?
č.4b - prítomnosť LAN - také xiaomi nemá vôbec lan a keď má niekto problém so spojením cez wifi (rušenie od susedov, hrubé steny, slabá anténa na routeri alebo v boxe, iný problem), treba použiť Lan2usb adaptér, čo sú ďalšie výdavky, obsadí to usb, ktorý možno treba na niečo iné alebo treba použiť hub, čo je ďalší výdavok atď.. Proste mať LAN je lepšie ako ho nemať.
č.4c - wifi - niektoré boxy nemajú podporu všetkých frekvencií, bacha na to! Napr. taký X96 Max sa vyrába v dvoch verziách, keď verzia s 2GB RAM nemá 5GHz wifi ani bluetooth, ale 4GB RAM verzia už má aj bluetooth a aj 5GHz (a aj rýchlejšiu LAN), čiže ešte raz: bacha na to!
č.4d - veľkosť vnútornej pamäte - v niektorých témach sa riešili boxy s 8GB vnútornej pamäte. WTF?? V dnešnej dobe? To nie je na nič dobré. Kto pôjde tou cestou, môže sa pripraviť na rozširovanie pamäte pomocou SD/microSD, lebo to nestačí ani na bežné používanie kodi+knižnica alebo kodi+stream cinema, nie to ešte na nejakú väčšiu appku/hru. V dnešnej dobe by som bral ako minimum 16GB pri nenáročnom používaní a pri náročnejšom/strednenáročnom používaní aspoň 32GB vnútornej pamäte. Mám 8, 16 aj 64GB boxy a pri 8 treba pravidelne mazať cache kodi, pri 16GB treba mazať väčšie hry, keď chcem hrať inú (real racing3, asphalt8 aj implosion zaberajú niekoľko GB, proste sa tam nezmestia), ale pri 64GB nie sú žiadne problémy, pravdepodobne nebudú ani pri 32GB
č.4e - veľkosť RAM - 1GB je použiteľný už len asi s coreelec, s androidom už nie; 2GB je použiteľných aj s androidom, ale naráža už na hranicu, hlavne pri pozeraní väčších filmov/súborov/streamov, lebo má kodi menej cache k dispozícii alebo pri hraní hier; 3GB je už lepších na pohodlné použitie (aj v budúcnosti), ale veľa boxov sa predáva vo verziách s 2 alebo 4GB RAM; 4GB je určite najlepšia voľba do budúcnosti, keď sa pozrieme na narastanie veľkostí údajov aplikácií/hier/systému, ktoré sa tam načítavajú
č.4f - množstvo USB - čím viac, tým lepšie.. Na X92 mám 4x usb, čo sa hodí, lebo mám pripojený externý disk, prijímač pre bezdrôtovú myš a občas usb. Na boxe s 2x usb sa toto sa dá riešiť usb hubom, ale keď je možnosť mať ich rovno na boxe, tak prečo nie? :-)
č.4g - typ USB - USB3 je vždy lepšie ako USB2 (prenosové rýchlosti)
č.4h - typ HDMI - reálne to nemám odskúšané, ale ak mám dobré informácie, na 4K 60HZ treba HDMI vo verzii 2 a nestačí 1.4 (treba si vygoogliť, už sa nepamätám)
č.4i - atď.. - zabudol som na niečo? Big Grin

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od playman22 - 01.10.2019, 22:09

Přejít na fórum:


Prochází: 13 host(ů)