• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
@S474N: To máš pravdu, Kodi na ATV jde nainstalovat. Ale to už je zase krkolomnější cesta, protože to tam nejde jednoduše (ikdyž to není raketová věda). A pořádný build se chystá až s v19 (https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=347112) doteď tam je myslím jen experimentální Kodi v17 (mohu se mýlit). Ale hlavně až na Stream Cinema není důvod mít to Kodi, protože aplikace typu Infuse přehrají také vše a mnohem lépe se to ovládá než Kodi uzpůsobené na ovladač se 4 šipkama.

Takhle pokud člověk hledá něco na Stream Cinema a nemá v plánu jakékoliv streamovací služby, tak pak něco na čem běží čistě kodi jako S922x je ideální řešení.

Pokud má někdo primární konzumaci obsahu přes streamovací služby a Stream Cinema jako doplňek , bral bych Apple TV 4K nebo Nvidia Shield(pokud chce nějaké striktně Android appky).

A Pokud má někdo lokálně NAS nebo lokálně/vzdáleně Plex server,Já mám třeba Plex v cloudu na VPS a k tomu připojený neomezený Google Drive na který se automaticky nahrávají filmy, seriály.. tak na to je Infuse výborný přehrávač z NASu, Plexu a je to fakt hezký experience, k tomu streamovací služby, tvhclient appka a případně Kodi s tím stream cinema jako doplňková věc. Tahle kombinace se mi líbí, nemusí se líbit každému. Ale procházení toho UI je fakt rychlé. Ovladač k ATV je ve formě touchpadu, takže se tím strašně suprově prochází dlouhé seznamy a listy filmů, epizod.. to ovládání a UI byl hlavní důvod proč jsem se nevrátil po týdnu zpátky čistě ke Kodi.

Já jsem byl přiznivcem toho, mít všechno v jedné aplikaci v jednom rozhraní jako Kodi, ale z hlediska uživatelského komfortu je to nakonec horší. Doplněk Netflix do Kodi se nedá srovnávat s oficiální appkou. Doplněk iVysílání, filmotéka z NASu, živé vysílání... Každý use-case chce trochu jiné rozhraní a přístup "aplikací" kdy každá dělá svoji věc je možná lepší... Ale to je můj subjektivní názor.

Neříkám a ani nechci tvrdit, že jenom jedna krabice je jediný správný směr. Snažím se říct, že je třeba fajn se kouknout "out of the box" mimo Kodi, jestli třeba ty samé věci nejdou udělat lépe s méně práce pro ten váš konkrétní případ.

@oupee: ATV normálně passthrough umí do receiveru. Ale tedy formáty nad DTS jako DTS-HD, TrueHD převede bezztrátově do 7.1 LPCM. Takže zvukově nijak nedochází k degradaci zvuku, nedochází ke komprimaci kvality. Jenom na receiveru nebude svítit to DTS-HD logo. Ale zvuk bude stejný. Kromě ATMOSu který takhle udělat nejde a ten funguje zatím jen v Aplikacích typu iTunes, Netflix. To je zatím jediné minus co jsem na ATV našel a pro někoho to může být dealbreaker.

@otava5: Naposledy když jsem tam měl Kodi, tak se mi to přepínalo, ale nechci to potvrdit na 100%. U ostatních aplikací funguje. Infuse - přepne FPS, HDR, passthrough v pohodě. Netflix má taky korektní 24fps, Tvhclient taky 50hz TV. ATV jsem vlastně nastavil defaultně na 50hz výstup, takže když jde člověk přehrávat televizi tak to neblikne.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od marhycz - 10.11.2019, 20:10

Přejít na fórum:


Prochází: 15 host(ů)