• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 11 Hlas(ů) - 2.82 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
Tady je pár mých postřehů. Vlastnil jsem Nexbox A95X (S905X) a na něm používal LibreELEC a pak i CoreELEC, protože přehrávání některých filmů v KODI pod Androidem prostě nebylo plynulé, filmy se cukaly, běžely trhavě. Přehrávání pomocí LE i CE fungovalo bezchybně. TV se přepínala na frekvenci filmu, průchod zvuku do AV receiveru také.
Pak jsem si kvůli možnosti přehrávat HBO GO a Netflix ve FullHD pořídil Xiaomi Mi Box S se systémem Android TV. Má i certifikaci HBO. A s tím přišlo zpočátku nadšení - přehrávání filmů v KODI bylo plynulé, frekvence TV se také přepínala, průchod zvuku fungoval. Ani nepřítomnost LAN portu nebyla problém, WiFi 5GHz funguje dobře. Samozřejmě je potřeba mít i 5GHz router. Byl jsem spokojen a myslel si, že už je to odladěné a nebude důvod se ke CoreELEC vracet. Jenže pak se mi do rukou dostalo pár filmů, jejichž obraz nebyl plynulý, běželo to opět trhavě. V CoreELEC na Nexboxu šly přehrát v pohodě. Tak jsem si řekl, že vyzkouším vychvalovaný AFRD. A ejhle, na Xiaomi s Android TV systémem neběží.
Usoudil jsem, že tedy nastal čas si k Mi Boxu od Xiaomi pořídit něco výkonnějšího než je starý Nexbox. Koupil jsem X96 Max+ 4/32 S905X3. A vyzkoušel jsem KODI pod Androidem. Zmiňované filmy opět běžely trhavě. Což jsem tak nějak čekal a proto jsem nainstaloval ono AFRD. TV se poté přepínala na správnou frekvenci filmu, ale ony "problematické" filmy prostě stále nešly plynule, stále trhavý obraz. A tak mi nezbude nic jiného, než opět nahodit CoreELEC... Ne že bych proti němu něco měl, ale kdyby to běželo pod Androidem, tak by to bylo o něco komfortnější. Alespoň v tom smyslu, že bych mohl pohodlně přepínat i na jiné aplikace, které prostě v CoreELEC nejsou. 
Z toho mi plyne jednoznačný závěr. Přehrávání (kvalitní přehrávání) filmů pod Androidem prostě nefunguje na 100%. A určitě není na vině slabý HW. Ano, je možná 80-90% filmů, které pojedou OK, ale je jen otázkou času, než člověk narazí na film, který plynule nepřehraje...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kudy kam při výběru Kodi krabičky - od coldric - 13.5.2020, 22:09

Přejít na fórum:


Prochází: 11 host(ů)