• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912
#1
Omlouvám se za založení nového vlákna, ale v jiném by se asi ztratila vážnost a možná to někomu ušetří pár vrásek jako mně, kdy jsem se smiřoval s tím, že plynulá videa prostě nebudou (myšlena v 1080p)...

Již cca měsíc vlastním "krabičku" Vorke Z6 (Amlogic S912), která mimo jiné zvládne 4k a HDR a čekal jsem opravdu velkou změnu oproti, do té doby používané, Rpi3 co do rychlosti a plynulosti a využití...až do dnes tomu tak nebylo.

Od počátku jsem věděl, že výchozí Android používat nebudu, takže nainstaluji Libreelec do interní paměti (s čímž jsem taky trochu bojoval a povedlo se asi až na třetí pokus přes SSH pomocí programu Putty v PC a zadáním příkazu "installtointernal").

1. verze - Libreelec 8.2.2.2 s auto aktualizací na 8.2.2.3 (Kodi 17.6) - na SD kartě, následně instalace do interní paměti

- zde jsem se při nastavení Kodi nechal unést a nastavil rozlišení uživatelského rozhraní na max tj. 4096x2160p s 24Hz a vše fungovalo a zobrazovalo...potíž začala u filmů (1080p), kdy jsem měl problém s plynulostí (úplně teď vylučuji problémy, které by mohl dělat např. doplněk, jako VIP členství u SC, buffering a v neposlední řadě internetové připojení). U filmů (1080p) jsem si prostě neodpustil, že jsou ve filmu mikrolagy (jemné občasné cukání) a  dokoukat takto film bylo pro mě hrozné.
- zkoušel jsem proto různá nastavení (i obrazu v TV) resp. se ujalo vypnutí HW akcelerace u formátu h264 popř. zakázání kompletní HW akcelerace, kdy ale následně nefungovala videa ve 4k (popravdě zjištěno až včerejší den, protože jsem jinak 4k filmy moc nepouštěl, když pořádně nefungovaly ty v 1080p...i k tomu jsem se dostal z jiné strany, kdy na zapnutí nebo vypnutí HW akcelerace závisí funkčnost doplňku YEEMEE, který spravuje zařízení led pás Yeelight - s vypnutím HW funguje právě i mód Ambi, který mění barvu pásu podle scén ve videu, při zapnutém HW nefunguje a pouze svítí). 
- vypnutí HW sice u některých filmů fungovalo, ale potenciál "krabičky" byl pak někde mimo a nebylo to řešení

2. verze - Libreelec 8.90.11a (Kodi 18) - interní paměť

- za vidinou zlepšení bylo víceméně to stejné (podotýkám při stejné nastavené Kodi i rozlišení!!! což hraje ve finále hlavní roli)

3. verze - Libreelec 8.2.2.3 (Kodi 17.6) - SD karta

- zkusil jsem se vrátit k první verzi LE, protože z fóra tady nebo oficiálního k LE je patrno, že je LE resp. Kodi 18 zatím opravdu ve vývoji...ponechal jsem proto zatím v interní paměti LE 8.90.11a a dal na SD kartu LE 8.2.2.3...nejprve mi přišlo, že problémy zmizely, ač jsem nepochopil jak je to možné...z časových důvodů jsem to takto nechal přes týden a opět pozoroval stejné problémy, takže kolotoč nastavení i v TV a nic, jeden film jakžtakž, druhý už znatelné občasné cuknutí.
- před vánoci jsem se rozhodl obměnit elektroniku takže od TV přes Xbox One X jsem zakoupil pořádný AV receiver s reprosoustavou a díky právě AV receiveru vidím co do něj "teče" za AV signál (vše mám připojeno právě do AV receiveru a následně pouze obraz do TV).

- nicméně občas kouknu jak sem na fórum, tak na oficiální k Libreelec a zrovna ve vlákně k LE 8.2.2.3 pro S912 někdo řešil věc ohledně rozlišení a přepínáním frekvencí atd. od vývojáře pak byla odpověď, že se má NECHAT rozlišení v Kodi na výchozí pozici tj. 1920x1080p (60Hz) a vše by následně mělo bez problému fungovat.
- už dříve jsem samozřejmě "zjistil" :) , že TV je pro rozlišení 3840x2160p (byť 4096x2160p zobrazovalo také), takže jsem měl do dnes nastaveno ono rozlišení 3840x2160p s 24Hz
- dnes při sledování jednoho z dílů The Grand Tour (přes Stream Cinema) které bylo ve formátu h264 1920x1080p jsem opět pozoroval zmíněné problémy, takže opět vypínání/zapínání HW akcelerace, restartování a to samé...

- zkusil jsem tedy přes AV receiver kouknout na formát videa, který do něj jde a bylo tam tuším 4k 24Hz, YCbCr 4:2:0, 8bit...byť formát videa byl v 1920x1080p...vzpomněl jsem si na zmíněné vlákno z oficiálního fóra LE a zkusil tedy dát rozlišení v Kodi na výchozí stav a to 1920x1080p 60Hz a HEURÉKA vše je tak jak jsem si představoval!!!
- následně jsem koukal na informace z videa v AV receiveru a při stejném videu najednou byl vstup signálu 1920x1080 50Hz, YCbCr 4:4:4, 8bit a vše běží jak má...zkoušel jsem i jiná videa, zda vše "přepíná" jak má a vše je v pořádku, třeba film v 1080p 24Hz a i film ve 4k při 24Hz


Takže chyba, jak se říká, byla mezi židlí a klávesnicí asi i s chybou v Libreelec resp. Kodi a nastavení rozlišení GUI.
Mám tedy nastaveno výchozí 1920x1080p 60Hz - změna obnovovací frekvence při spuštění/vypnutí videa - HW akcelerace plně zapnuta - Libreelec zpátky naistalován do interní paměti. Možná jsem něco zopakoval, ale nikde jsem nic takového (víceméně hloupost) nenašel, při řešení problému mě tímto směrem nikdo "nenakopl", tak to možná někomu pomůže...
Vorke Z6 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
Odroid N2 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912 - od vosay - 27.1.2018, 13:32

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)