• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912
#16
Zdar a sílu,
vzhledem k tomu, že jsem taky delší dobu řešil pravidelné zasekávání obrazu (tj. co sekundu mírný zásek), tak rád přidám své osobní poznatky.

Předchozí krabičku jsem měl Tanix TX3 mini, kterou jsem měl připojenou na 4K HDR / TV. Tu jsem přeinstaloval na oficiální dualboot Android/LibreELEC, kterou Tanix má na jejich stránkách (myslím že v8.2.2.3). Vzhledem k tomu, že krabička byla původně určená pro fullHD / TV jsem ani nečekal, že by 4K v HDR vůbec pustila. K mému velkému překvapení to přes Stream Cinema docela dobře zvládla. Všiml jsem si ovšem, že se mi seká i při fullHD filmech, což jsem se snažil všemožně vylepšit.

Mé kroky:
1) Různé vypínání akcelerací, přizpůsobení rozlišení pro start/stop, změna rozlišení v kodi na FullHD a nastavování frekvence. Snad všechno, co jde v Kodi změnit, jsem se snažil různými kombinacemi nastavit.
2) Nastavování bufferingu a využitelnosti ramek, cache pro 2Gb
3) Výměny HDMI kabelů - zkoušel jsem přibalený hdmi i vlastní premiumcord 2.0 (2m). Po delším laborováním nad tím, zda li nebude lepší vést signál po kratší trase, jsem nakonec nechal zapojený delší premiumcord.
pozn.: v SC speedtesteru jsem měl max. rychlost 80mb/s, obraz se sekal i při přehrávání z NAS (s navedenou optickou sítí)

Říkal jsem si tedy, že to risknu a koupím novou krabičku. Po zdejších recenzích jsem zvolil novou řadu Vorke Z6 s pamětí DDR4. Původní android jsem vymazal a nahrál LibreELEC v8.2.2.3 na interní uložiště. Poté jsem pouze přenastavil rozlišení Kodi na 4K / 60FPS (i když někdo tady zmiňoval, že je lepší pro autodetekci rozlišení nechat FullHD při 60 FPS). A heruéka, ono to jelo.

Už jsem se díval na Dunkerk, Avatara, Lucy, Passangers... vše v plné palbě 4K/HDR. Obraz se zasekl jenom jednou, když mi nejspíš zakolísalo připojení. Problém nenastal ani při SD formátech, různých seriálech apod.

Nedokážu ovšem udělat definitivní závěr, proč k tomuto sekání dochází. Může to být podle mě rozdílná optimalizace LibreELEC pro S912/S905, i rozdíl v samotném výkonu (DDR3/DDR4, výkon CPU a GPU). Já si osobně myslím, že největší komplikací může být rychlost připojení a hdmi kabel. Vzhledem k tomu, že mám doma navedenou optickou sít 1Gb, dokáže Vorke Z6 konečně využít plnou kapacitu linky. Tanix tohle kvůli HW neuměl.

Mám ovšem otázku - vyplatí se koupit hdmi 2.1? Televize mi formát už podporuje, ale co krabička, bude to zbytečné nebo docílím lepší kvality obrazu?
Filmový a herní nadšenec, bohabojný lidumil s osobitým šarmem Toma Cruise.
Vorke Z6 - CoreELEC 8.95.7 (Amlogic 912, 3Gb DDR4. 1GBps)




 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: VYŘEŠENÉ mikrolagy videí - S912 - od Srbino - 05.2.2018, 10:36

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)