• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec)
#11
@paulus33: Podle mě je to už na ten zdroj moc.
V mém případě udávaný pico zdroj 85W a maximálně jsem sebral kolem 40-45W. Ten tvůj PC už je podle mě za čárou. Když ten počítač chce na pár vteřin trochu víc šťávy, tak už to ten pico asi neuspokojí.
____________________________________

Ale abych přidal tedy taky nějaké obrázky a třeba dal někomu nějaký tip:
Já s těmito pico zdroji stavěl 2 PC.

První byl low-budget HTPC. viz. moje první pocity a diskuze k Apollo Lake
Platforma: Apollo lake
Deska a procesor: Asrock J4205
RAM: 2x2GB SO-DIMM DDR3 (tady se hodí dual-channel)
SSD: nejlevnější 60GB co jsem měl doma.
Skříň a zdroj: Chieftec IX-01B-85W (v čr 900-1000kč)
Rozměry: 6cm výška, 20cm šířka a hloubka
-Celkově mě to vyšlo do 5 000,- za 0db HTPC
-Ušetřit se dá nádherně na mnohem menším SSD jak podotkl @harrym a také stačí i poloviční RAM (stále bych šel do dual channel, tedy 2 kusy) a případně na jiné skříni a zdroji, ale tahle se mi líbila, jak je děsně malá.

Nahradila ho teď Apple TV 4K, protože neuměl HDR výstup, jinak je absolutně super. Žere tak 10W při maximální záteži. Žádná pohyblivá součástka - 0db
           


Druhý byl kancelářský Mini-ITX PC
Platforma: Skylake Pentium
Deska a procesor: MSI H110I PRO AC (má 802.11 AC wifi) + Pentium G4500
RAM: 2x4GB DDR4 Crucial ballistix
SSD: 250GB Samsung 850 Evo
HDD: 1TB 2,5" Seagate mobile
Další věci: pasivní heatsink Arctic Cooling Alpine 11, skříň Eurocase ITX Wi-02C, Slim DVD mechanika, zdroj ze skříně Chieftec 85W
-Celkově mě tohle vyšlo za 9 až 10 000 Kč. (je to dražší, ale je to pracovní na pár let a nevydá to žádný zvuk)

Druhý byl pro otce s požadavkem tichosti (tedy alespoň žádný ventilátor, když už je tam HDD), DVD mechaniky, čtečkou karet a kompaktnosti.
Tohle žere tak 40W. V tomhle případě jsem zvolil větší skříň, protože jsem potřeboval větší pasivní chlazení, nicméně zdroj jsem použil stejný (koupil jsem původně 2x IX-01B-85W, protože ta cena byla úplně stejná jako kdybych koupil samotný zdroj, nebyl zrovna čas to čekat na aliexpress, kde je to hodně výhodné )
Je to ale stále velice, velice kompaktní (jako 2 Intel NUCy vedle sebe)
           
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec) - od marhycz - 05.2.2018, 14:57

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)