• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec)
#32
Podařilo se mi na aukru koupit prakticky kompletní ITX sestavu za naprosto šíleně nízké peníze.
ITX bedna, 80%+ bronze 180W zdroj, základní deska s AMD C-70, 2GB DDR3, jen bez harddisku (a bez slim dvd mechaniky). Nabízelo se celkem 6 ks těchto ITX sestav, ale během pár dní se po tom jen zaprášilo.
No a cena? Neuvěřitelná... 499 Kč i s poštovným (lepší oběd pro 2 lidi).
Už se těším, jak si s tím doma pohraju (bude se hlavně tunit na ticho - chci mít ventilátor nejlépe pouze ve zdroji).
Procesor sice stojí za prd, ale C-70 má v sobě UVD3 video dekodér (je to defacto integrovaný Radeon HD 6xxx/7xxx), takže by to mělo zvládat hardwarově dekódovat H264 1920x1080px. S Libreelec by to mělo jet jak z praku.
Už se těším, jak si s tím pohraju. Z toho bude supr dupr x86_64 HTPC, a to za ještě nižší peníze než skládačka s Orange Pi ONE (do něhož je bohužel funkční max. Jarvis, tj. o generaci starší Libreelec).
Ještě sehnat nějaký levný SSDčko nebo msata/m.2 disk s redukcí na SATA (stačilo by i 8GB), dálkové ovládání koupím za 100 Kč na aliexpressu.
Nemá to bohužel HDMI, pouze VGA výstup, ale to mi až tak moc nevadí, VGA výstup je kvalitou na telce v pohodě. Později do toho půjde doplnit nějaká low-profile PCIE karta (ale ne teď, fakt se mi nechce dávat za GT1030 LP 4x tolik co za samotnou sestavu).
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec) - od harrym - 03.8.2018, 9:43

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)