• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec)
#36
@harrym Uvedl jsem příklad, který je samozřejmě závislý na tom, co a jak je v Kodi nainstalováno, jakými způsobem se provozuje a kde jsou uložené příslušné provozní i další soubory. Je to samozřejmě k diskusi, ale rozhodně bych si ji nedovolil zahájit jako ty tvrzením "jsi těžce na omylu". Už také proto, že jestli jsi pozorně četl, uvedl jsem 8 GB jako minimum, což je celkem v relaci s tvým názorem. To, že doporučuji raději 16 nebo 32 GB má své praktické důvody, a plyne především z mých praktických zkušeností. Pochopil bych, kdybys s tím polemizoval, ale odsunout tu polemiku stylem jaký jsi použil, pokládám za amatérismus.

Ano můžeme se bavit o tom kdy, kolik (a také na co) paměti je potřeba, ale vždy a za všech okolností bychom měl vycházet z konkrétních požadavků a potřeb. Jsme na fóru a tam každé kategorické tvrzení "8GB taky stačí", bez jakýchkoliv souvislostí, může lidi vést ke špatnému rozhodnutí. A proto je třeba být na taková prohlášení opatrný a vždy je uvádět v patřičném kontextu.

Pár měsíců provozu LibreELEC v mé konfiguraci vygeneruje několik GB "Kodi  dat", chci-li se přitom chovat nějak racionálně, a stav Kodi čas od času zálohovat (např. před update, před instalací nějakého addon, u kterého si nejsem jistý jeho "bezpečností"), potřebuji minimálně dvojnásobek této kapacity. No, a na to mi už prostě 8 GB paměti na disku, pokud budu chtít použít nativní funkci zálohování LibreELEC, prostě nestačí.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec) - od JiRo - 03.8.2018, 13:09

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)