• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Základní konfigurace Tvheadendu pro DVB-S/S2
#27
@Martynet Bohužel ne, resp. nevím o něm, ale pochybuji, že mi v této oblasti něco uteklo. Tyto funkce má Tvheadend opravdu docela příšerné. 10 Ono to asi bude dáno také použitým GUI, ve kterém by se některé funkce asi jednoduše realizovat nedaly (např. tebou navrhovaný posun vybraného kanálu šipkami).

Funkce s čísly kanálu jsou pouze ty, co se nabízí v menu Operace s čísly a ty jsou (jak jsi asi poznal) dost nešikovné, resp. pár těch, které by člověk potřeboval tam chybí. Na začátku jsme na to šel hlavně kombinací ručního zadání čísel a jen občas použil některou funkci pro dílčí očíslování nějakého výběru (byl to strašný vopruz). Tady je trochu výhodou (ale je to taková z nouze ctnost), že nevadí, že dva kanály můžou mít stejná čísla, takže po setřídění (které ale musíš vždy spustit ručně) hned vidíš, kde je konflikt. Pokud už to člověk má setříděné a chce pouze něco někam vložit, tak tam už se dá pro výběr souvislé skupiny více kanálů použít některá funkce docela efektivně. Např. Přiřaď čísla, kterou si celou setříděnou řadu můžeš posunout, kam potřebuješ. Můžeš si při tom taky vybrat kanály nesouvisle (výběr se stisknutou klávesou Ctrl). Dobré je takové operace provádět vždy v rámci celého seznamu (volba počtu zobrazených kanálů Na stránce, vpravo dole, se nastaví na Vše) a současně použít třeba filtraci podle štítků nebo zdrojů (síti).

Dá se říci, se s číslováním kanálů jsem strávil víc času než s vlastním zprovozněním Tvheadend. Možná taky díky tomu, že jednak používám více zdrojů (DVB-T a OTT/IPTV), a také mám v Tvheadend i hodně rádií a z historických důvodů pro ně používám samostatné číslování. Čísluji je tedy taky od 1. Takže jsem se při číslování opravdu vyřádil. 1

Existují i nějaká udělátka, kdysi jsem narazil na toto https://tvheadend.org/boards/4/topics/9528?r=9725, ale nezkoušel jsem to.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Základní konfigurace Tvheadendu pro DVB-S/S2 - od JiRo - 25.8.2018, 12:19

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)