• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přehled (ne)kompatibilních DVB-S/S2, SAT>IP tunerů
#9
SAT>IP není určen jako přehrávač. Je to způsob připojení tuneru k serveru nebo klientovi. Jen místo USB, PCIe se použije síťový protokol.

@jtrefil: Pardon, že jsem nestihl odpovědět na SZ, nejsem tu všechny dny v týdnu :-D
Ta TBS karta co máš je kvalitní, ještě tu může být alternativa vzít tu kartu a postavit kolem ní nějaký lowend počítač čistě na TVH. Ale to asi jen v případě, že by ten QNAP byl slabý co se týče CPU pro descrambling kanálů, ale to asi nebude hrozit.SAT>IP se ti určitě hodí více do sestavy kterou plánuješ.

Já sám sem s tím Digibitem nesmírně spokojen a to hlavně díky tomu, že je na něj custom firmware od perexg (což je čech!), který pravidelně updatuje minisatip knihovnu (to je implementace toho SAT>IP protokolu). Třeba dneska přidal podporu DVB-S2 Multistreamu. Takže se mi to líbí z tohohle důvodu, že je pro to zařízení stále vývoj. Naprosto identické zařízení jsou také Inverto IDL-400s a Grundig GSS.BOX. Jsou to jenom přelepené identické krabice (kdyby někde byly s menší cenou)

Co se týče stability - běží mi to už asi přes rok a ani jednou to nepotřebovalo restart. Tady o pár příspěvků výše jsem napsal i jaké tunery to používá, pokud jsi profík a chceš si to porovnat s jinými tunery. Stabilita SAT>IP je skvělá, protože pokud si neděláš svůj sat>ip tuner, tak neřešíš drivery a na té krabičce běží minimální linux jen se sat >ip serverem, takže tam není moc co by se pokazilo.

Přepínání kanálů - nevím jak ti to funguje teď. Tohle je taky šílené ovlivněné tím, jakého používáš klienta. Kodi na Intelu mi přepne program do 2s (kdy se začně hýbat obraz.). Ale, je to další přestupní stanice. satip>router>tvheadend>router>klient. Takže pokud máš horší router (jako fakt nějakou šunku), dovedl bych si představit, že PCIe karta bude rychlejší. Pokud je to něco normálního, tak nějakých asi 20ms navíc fakt nepoznáš. Pokud se do toho započítá nová verze Tvh, která bude běžet rychleji, tak to třeba bude i rychlejší :-)

SAT>IP platforma mi přijde velice modulární. hlavně ten název trochu mate, ale jde to použít na jakýkoliv tuner. Mohu vzít malinu, USB DVB-T2 tuner, připojit ji na půdu hned pod střechu kde mám anténu a vývod ethernetu a Tvheadend server o 2 patra dole v místnosti, kde není vyvedený koaxiál, s tím může zacházet jako s dalším tunerem.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Přehled (ne)kompatibilních DVB-S/S2, SAT>IP tunerů - od marhycz - 17.10.2018, 23:40

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)