• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ?
#5
Já používám Linux Mint 17.3. MATE 64 bit. Osmnáctku jsem nechyl být, nebyla dlouho dodělaná a uživatelský rozdíl je malý. MATE je méně náročné prostředí na HW než Cinamon. Ten je spíš "vyhezčený" a opustil jsem ho. Mint vychází z Ubuntu a také SW balíčků Debianu.
Programy Libre Office, grafické, Kodi, RadioTray, Firefox. Tisk z inkoustů dobrý, HPLJ trochu problém (pomoc fórum linux).
Od předchozích varian Linuxů jsem vždy odešel (LinuxPC, SUSE, Mandriva, Ubuntu) a spokojil se s Windows.
Ideální byly sedmičky, než je začly "poškozovat" updaty pro sběr dat Redmondu.

Na starém desktop PC AMD Athlonu jsem vedle disku s W7 přidal SSD disk 120 GB a instaloval Linux na něj. Zabere v základu snad do 15ti GB. Disk s W7 zůstal nezměněný, na SSD se automaticky instaloval i GRUB (výběr bootovacího systému) a tak mohu spustit buď Linux nebo původní nezměněný W7.
Linux Mint 17.3 mi chodí dobře i na 7 roků starém 14" NB ASUS, po výběru správné klávesnice i doplňkové klávesy.
Obecně - na starším HW bude chodit asi hned, na úplně nových CPU a deskách dost pochybuji. Grafika nVidia GTX 1050 mi chodí.
Linux Mint 18.3 naopak bude mít se starším HW problém z jiného důvodu... https://www.linux-mint-czech.cz/2017/12/...no-dil-01/
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ? - od meda - 09.2.2018, 16:12

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)