• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapování tlačítek DO - tipy a triky
#14
Priznám sa, že som sa tomu moc nevenoval, len si prečítal pár príspevkov na EN fórach, kde sa na to sťažovali, ale riešenie neponúkali.
Diaľkové od boxu mi aj tak nesadne kvôli veľkosti, čiže longpress nepoužívam (ale je v zálohe ako možnosť).
Na diaľkovom od TV mám zas dosť farebných tlačidiel, ktoré by sa dali nastaviť, ale mám ich na tak blbom mieste, že sú ťažko nahmatateľné (chcelo by to asi len cvik), čiže som si všetko potrebné nastavil na čísla a tak to používam roky (a aj pár ľudí, ktorým som to nastavoval).
Konkrétne som na global nastavil, aby bola ,,5" kontextové menu, lebo na väčšine diaľkových má ,,5" taký výstupok pre slepých, čiže sa dobre hľadá aj v tme a od nej sa dajú ľahko nájsť ostatné čísla.
Pre ,,1" som nastavil info. Potom mám pár ďalších vecí, čo bežný smrteľníci nepotrebujú a väčšinou ani ja, čiže tie nenapíšem. Potom ale treba vo Fullscreen Video a vo Fulscreen Live TV nastaviť, aby boli čísla zase len číslami. Čiže na ,,1" nastaviť ,,1", na ,,5" nastaviť ,,5" atď.
Na play/pause, stop a pretáčanie mám originálne tlačidlá na diaľkovom, čiže tie som našťastie nemusel riešiť.
Tým, čo majú tie krpaté diaľkové, s dokopy 6 tlačidlami, odporúčam kúpiť z ali nejaký air mouse remote control keyboard s možnosťou učenia.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Rozšíření počtu tlačítek DO - od playman22 - 23.3.2020, 11:05

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)