• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
#86
viky808 Napsal(a):Rozumím tomu dobře: vypínač do polohy on, takže do zařízení jde pořád proud, zaslepit a pak mít vypínač jako takové dálkové ovládání které říká "teď se zapni, teď se vypni"

Ja to používam inak. Malý ešte spáva s nami v spálni. Chodieva spať vždy v tom istom čase a cez týždeň ho tiež budíme v tom istom čase. Takže jedna lampa v spálni (tú čo mi žena vypínačom vypínala :) ) je stále zapnutá. V MiHome mám nastavené napr. že sa cez pracovné dni má rozsvietiť v režime Sunrise o 0620. Tak isto večer, keď ide malý spať, zapne sa v stanovenom čase režim Sunset, ktorý sa po 15 min vypne. Tých 15 min nám stačí na to aby sám išiel do postele, dali mu dobrú noc atď... už sa na to celkom dobre naučil, keď sa večer zapne svetlo ide do spálne už sám.. V lete keď je dlho svetlo toto využívať nebudeme, ale  jeseň-zima skorá jar je to OK.

Taktiež svetlo môžeš skombinovať napr so senzorom pohybu, sám ti zapne svetlo, nemusíš vôbec klikať na vypínač keď niekto vojde do miestnosti. Možností je ale veľa,  treba si to nastaviť podľa toho čo komu najviac vyhovuje a ako moc si chceš domácnosť zautomatizovať.
Xiaomi Mi Box Mini, SPMC 16.1.1.
Xiaomi Mi Box 3, KODI 18.4
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od dalid2 - 08.2.2019, 13:36

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)