• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
(24.2.2019, 15:32)nicko Napsal(a): Aké "inteligentné zásuvky" používate?
Já si "inteligentní" "zásuvky" vyrábím sám. Na 230V používám buď Sonoff basic s fw Tasmota nebo Shelly1 s originálním fw. Na nízkonapěťové spotřebiče, především různá světélka, potom buď Shelly1 nebo WemosD1 (5 V DC in / 3-5 V out) nebo Nodemcu (5-12 V in / 3-12 V out). Automatizace obstarává Homeassistant, popřípadě nodeRED. Například na schodišti mám celkem 5,5 metru 12V led pásku, který se (1) když nikdo není doma, zapne 30 minut před západem slunce a vypne se o půlnoci anebo (2) je-li někdo doma, zapíná se ve stejném časovém období na detektor pohybu (jeden v přízemí a jeden v patře). Celé to řídí jedno nodemcu, které navíc měří teplotu, vlhkost, tlak vzduchu a intenzitu světla. Schodiště je samozřejmě možné kdykoliv zapnout/vypnout kdykoliv ručně nebo přes Alexu a Google Home.
(24.2.2019, 22:47)Azazael Napsal(a): Jednu ot otázku ak môžem, ktorý systém je uzivatelsky privetivejsi, jednoduchší na konfiguráciu keďže nie som linux čarodej :) Openhab alebo Home assistant? Som rád že som ich ako tak spojazdnil zatiaľ ale HA má mqtt integrované a aj upnp zariadenia nájde sám od seba tak zatiaľ sa prikláňam k nemu. Ďakujem.
Mě osobně vyhovuje více HA, řekl bych, že má i větší uživatelskou základnu a tudíž případné problémy se lépe řeší. Když jsem zkoušel OH, přišlo mi, že většina zdrojů je spíše v němčině, což může být pro někoho výhoda. Taky bych řekl, že HA je má aktivnější vývoj a custom cards je úžasná lahůdka. Znalost Linuxu není ani u jednoho z nich zapotřebí, ten běží pouze jako "podkladová vrstva". Konfigurace u OH je IMHO v Pythonu, u HA je to YAML, který mě přijde jednodušší. HA má také více možností v jaké "podobě" ho nainstalovat - Hassio, Hassbian, Raspbian/Ubuntu/Docker/Virtual.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od ch_bdxhegz - 28.2.2019, 9:45

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)