• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
cuore: na jednu stranu se evidentne vyznas, na stranu druhou jsi mimo. CE jakozto oblibene "China Export" je usmevne, ale jsem presvedcen, ze Aqara ma opravdove. Na druhou stranu, oficialne to doposud bylo zarizeni urcene pro cinsky trh, tedy spravne se nemelo ani prodavat (takovy termostat od Xiaomi napriklad nelze online nikde koupit, pouze fyzicky v Cine a privezt si ho). Tedy to, co je tu mnou napriklad doporucovano, je individualni dovoz se vsemi nejenom vyhodami, ale i nevyhodami. Treba prave nutnosti pouzit redukci do zasuvek.

Nicmene Aqara jako takova rozsirila svuj trh o Ameriku a pocitam, ze uz velmi brzo bude i o Evropu, tedy tyto zarizeni zde budou oficialne dostupne, se vsemi tebou pozadovanymi vecmi.

A nakonec - Aqara veci nejedou pres zadny cloud. Aqara veci si pridas nativne do HomeKitu a tyto komunikuji primo s nim primo pres protokol HAP. Jako server slouzi napriklad HomePod, Apple TV nebo treba iPad, proste to, co mas nastaveno. Ano, muzes si je pridat i do cloudu - pres jejich aplikaci Aqara nebo Mi Home, ale NEMUSIS! A hub Mijia na kterem mas i prvky Aqara muzes pres developer mod pridat do jakekoliv "offline" zalezitosti, jak jsem psal vyse.

BTW "neprotežuji"
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od S474N - 07.4.2019, 13:54

Přejít na fórum:


Prochází: 9 host(ů)