• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
Promiň ale snažím se reagovat na obecný výcuc z tohoto tématu. které má 10 stránek. A mohu tě ubezpečit, že sem nezanáším žádné nové věci.... vše tady už zaznělo, např. integrace se sonoff (ewelink). Výtka k Xiaomi a jejich ZigBee gateway je, že běžný uživatel bude oživovat toto zařízení tímto způsobem citace: "k aplikaci Mi Home je potřeba si říct jednu kontroverzní věc zejména v dnešní době. Většina ZigBee zařízení od Xiaomi není dostupná v případě použití evropského serveru, kde by vaše data měla být chráněna díky GDPR.
Je potřeba tak přepnout aplikaci na Mainland China server, což je server umístěný v Číně. Otázkou tak může být co se pak s vašimi daty děje." Další výtka je nekompatibilita se zásuvkou typu B (dle ČSN), Takže z elektrického hlediska poměrně nebezpečné zařízení. Tvoje argumentace neznalostí většiny uživatelů ohledně pojmu ČSN je trochu mimo ve spojitosti s předchozí komunikací, kde se rozebírá hardwarový zásah do elektroinstalací. Tam by laik opravdu neměl co dělat. K alarmu jsem se také nedostal sám, ale nadzvedlo mě tvrzení ohledně vytvoření alarmů na komponentech aqara a jejich vyzvedávání nad úroveň konvenčních alarmů. Jako třešnička na dortu je pak použití chytrého zámku aqara. K PLC ses myslím vyjadřoval osobně, kde si uváděl těžkopádnost tohoto řešení a složitost programování. Tady se pozastavím nad tím, že buď netušíš co PLC je nebo to bereš pouze s nadsázkou. Protože v PLC si naprogramuji vše jak chci a nejsem omezený mantinely. Oproti tomu nějaké "programování" stylu IFTTT v žádném případě nedosahuje úrovně PLC. A nakonec k blackboxům, buď mám blackbox od výrobce, který musí splňovat různé cetifikace a je pravidelně podrobován auditům. Tam bych měl k jeho blackbox řešením větší důvěru než u čínského výrobce, o kterém se docela pravidelně dočítáme, že obchoduje s daty uživatelů a sbírá data bez jejich vědomí. Pak tady máme na druhé straně zařízení, která splňují open source licence. Tady i pokud sám nerozumím tomu jak zařízení funguje, je k tomuto zařízení k dispozici zdrojový kód, který ti zaručuje jeho transparentnost. Takže bych se znovu vrátil k předchozímu příspěvku a pokud provedu jednotlivé testy a zařízení nefunguje dle očekávání, je něco špatně.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od cuore - 08.4.2019, 10:38

Přejít na fórum:


Prochází: 7 host(ů)