• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
Včera konečně přišla objednaná brána a část senzorů. Objednáno bylo 10.3., poté objednávka jen tak deset dní ležela ve stavu "čeká se na odeslání". Objednával jsem zvlášť bránu a 2x 2 senzory, abych se vyhnul clu. No, soudruzi v Číně vše zabalili do jednoho balíku a odeslali.

S bránou jsou od začátku problémy. Objednal jsem starší verzi - podporu HomeKitu nepotřebuji, používám Home Assistent (HA) a verze Aqara nejde přepnout do dev módu a tudíž ji nelze přidat do HA. Ovšem tahle brána nejprve nešla přidat ani do aplikace MiHome. Vyměnit telefon nepomohlo, teprve po mnoha pokusech mě napadlo dát bránu hned vedle jednoho z routerů (v domě máme 3, signál nikde neklesne pod 80 %) a telefon položit vedle. Fajn, brána se konečně přidala do aplikace.

Další problém byl s jejím přepnutím do dev modu. Aplikace totiž ihned po vybrání brány v menu nabízela update FW a dál člověka nepustila. To bylo k vzteku, protože podle mnoha diskusních fór brána nejde s posledním FW přidat do HA. Zablokování přístupu brány k internetu na hlavním routeru nepomohlo, když se od netu odřízl telefon, tak s bránou nekomunikoval vůbec. Řešením se ukázalo být prosté vytažení kabelu od antény do master routeru :-). Konečně přestal otravovat update, byl povolen dev mód, získáno heslo a brána připojena k HA. Přidání senzorů proběhlo bez problémů (2x teplota a vlhkost, 2x PIR). Na cestě jsou dveřní čidla, wireless button a kostka.

Určitě dokoupím další teplotní čidla a PIR do míst, kde není jednoduchý přístup k elektřině, protože jinak dávám přednost DIY přístupu s Wemos D1 mini nebo NodemCu v hlavních rolích. Po počátečních problémech s bránou ale silně uvažuji o tom, že se jí zbavím a nahradím ji výše uvedeným opensource řešením.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od ch_bdxhegz - 10.4.2019, 13:00

Přejít na fórum:


Prochází: 7 host(ů)