• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
cuore: no pochopitelne, ze pokud se ma nekdo vrtat do elektroinstalace, tak predpokladam, ze ma vyhlasku 50. V opacnem pripade snad logicky vse dela na vlastni pest i zodpovednost.

Doma jedu na PLC a realne tam zavislost na LAN je. Bez ni se totiz nedostanu na ovladani, ale nejak nepocituji nejakou ujmu vychazejici z teto zavislosti. Zatim mi vse slapalo na jednicku.

Tenhle fatalismus bychom mohli posunout na uroven "spolehat se na rele? To bych se bal, ze si nerozsvitim svetlo".

Co se tyce te "prave automatizace", tak tu ja vidim v prime podpore systemu, v pripade jablka proste HomeKit. A prave proto se vsechny veci snazim cpat do nej, protoze v ramci nej muzu veci propojovat. Dalsi vyhodou je okamzite funkcni ovladani hlasem a dalsi benefity. Tohle mi nejaky "samodomo" reseni ala Domoticz asi nikdy nenabidne. Nanestesti ma kazdy moznost volby, takze uspokojeni dojdou jak ti, co se boji cokoliv zapojovat do site, tak i ti, co chteji fungovat a neresit nesmysly.

BTW tu grafickou hricku povazujes za etalon ovladani domacnosti? Tak tohle jsem pouzival na zacatku "domaci automatizace" a je to dost peklo teda a byl jsem doslova rad, ze jsem se toho zbavil. Tohle si muzes dovolit s jednim dvema pokojema, ale ne s ovladanim celkove domacnosti. Kdyz ti reknu, ze jen v obyvaku mam tolik veci, kolik ty mozna dohromady, tak ani nevim, jak bych se v tom realne vyznal.

A nakonec k tomu plneni pojistoven - u kolika likvidaci skodnich udalosti v souvislosti s pozarem od elektroinstalace ci el.zarizeni si byl nebo alespon vis (treba z doslechu)?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od S474N - 10.4.2019, 20:03

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)