• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
(16.5.2019, 12:52)S474N Napsal(a): Tak jsem zjistil, ze mi z Xiaomi Home (aktualizovane puvodni Mi Home) u vsech Aqara veci sviti offline. Do toho se vsude resi, ze FW 1.6.0 a 1.6.1 maji problemy s dosahem.

Takze nejenom, ze podelali dosah zarizeni na 2-3m, coz je pry nechtene zrejme kvuli zavedeni Zigbee verze 3.0, ale navic pojebali tohle, coz znamena, ze pokud mate vice zarizeni na China serveru, tak asi nepujdou provozovat soubezne s Aqara vecmi.

Nastesti po hodine badani jsem zpet - z hlediska zakladniho fungovani. Udelal jsem to takto:

- v aplikaci Aqara jsem zvolil server Europe (protoze jenom u tohoto to pise, ze podporuje HomeKit)
- zapnul jsem Xiaomi Home, kde jsem bezel na Cinskem serveru, zde jsem v nastaveni zmenil server na Czechia. Hned to samo zdetekovalo Aqara Hub (ktery by tam jinak pridal jen tak nesel na EU, kdyz je CN) a pridalo ho to, vcetne vseho prislusenstvi.

Pripravte se na to, ze u vseho zresetuje nazvy, takze je vse nutne obehat a rozpoznat. Ja to delal tak, ze jsem postupne otviral dvere, okna nebo mackal tlacitka a projizdel jednotlive LOG v XH a pojmenovaval si to. Nasledne jsem nastavil automatizace - detekce otevrenych vchodovych dveri a rozsviceni GTW, pripadne domovni znovek, cidla uniku vody, atd. Problem je se vsemi tlacitky, protoze svetla mam pochopitelne porad na cinskem serveru, takze budu vse migrovat do Evropy, abych vubec s pomoci kostky a bezdratovych tlacitek mohl ty svetla ovladat. Plus samozrejme nastavit i sceny na Yeelight 650, kde bych jinak ambilight nerozsvitil.

Snad to nekomu pomuze :)

Myslis ze je v dohlednu nejaka oprava? Ten dosah je teda tragickej. Nechce se mi znovu vse nastavovat a laborovat s tema servrama. Mam verzi 1.5.9. tak radeji asi aktualizovat na novejsi nebudu.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od Ajko - 21.5.2019, 10:39

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)