• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni
GinBook tu okrajově je. :) 

S kolegou S474N jsme řešili asi 4 týdny co s tím. Takže je to i jeho zásluha. 

U mne byl problém, že mne Aqara HUB1 přestal úplně reagovat, ani jeden reset nepomohl, žádná reakce, mrtvola. Takže jsem si musel objednat nový HUB, přesněji objednal rovnou dva kusy. Po 14 dnech od objednání se HUB1 prakticky bez ničeho rozblikal žlutě při koukání na TV, ale na China server v MH/XH nešel přidat, takže jsem to hodil do Aqara app na EU server, to jsem ani nečekal že to půjde. Jedna podivnost, prej po hard reset se vše vymaže z HUBu, ale není to pravda, pamatuje si to čidla. Jo a Aqara aplikace je špatná kopie HK a nejde se tam přepnout na China server od poslední aktualizace.
Před týdnem přišel HUB2 a pár dní zpět HUB3.
S problémy o kterých víme, jsem dal HUB2 na EU server v Aqara aplikaci a rozběhal čidla, část byla na jedničce a část na dvojce.  HUB3 jsem nechal ležet bokem jako náhradu.

Mezitím proběhly nějaké aktualizace MH/XH, a dokonce i nějaká drobná aktualizace FW na HUBu.
V sobotu večer jsem si hrál s HUBem3 a zkoušel přidat na China server, wau, ono to jde! Tak jsem začal přehazovat čidla na China i kvůli mnoha nastavením v MH/XH. 
V neděli jsem zkoušel přidat HUB2 na China. Pravda, dobrá hodinka hraní, zkoušení a testování a pořád dokola, než se to povedlo dle toho návodu co psal kolega S474N. Nakonec jsem tam dostal i HUB1.

Co bych doplnil ještě do CHYB u párování a poprosím kolegu o doplnění do posledního bodu. 
- Po zapojení do zásuvky, a prakticky hned po napárování se HUB nechce připojit, tváří se online, ale hlásí offline, či že se nepodařilo něco uložit. Je třeba vyčkat, případně off/on a počkat i 5 minut, fakt to trvá.
- pamatuje si to stará čidla (pokud už jste si s tím hráli), je třeba je vyhodit a znova přidat

Co bych vypíchnul. Když se to nepovede v prvním kole, vždy odstranit z HK i MH/XH, vyčistit Cache, restartovat telefon. Prostě pořád dokola. Jinak jakékoliv další pokusy jsou marné a skončí to chybou. Dlouho jsem se trápil s tím, že "zařízení nejde přidat do domácnosti, protože tam už je", samozřejmě nebylo, jen to bylo někde uložené.

Pokud budete neustále restartovat HUB za sebou, nedělejte to mockrát po sobě jako já asi hodinu dokola, jinak si ho umrtvíte. Radši počkejte hodinu, den. Je to taková moje pocitová rada. Tu radu to nechat v zásuvce a čekat jsem sám našel na nějakém EN foru. Někdo říká týden, někdo víc. Mne to trvalo 14 dní.

Ještě jednou díky za podporu S474N a vzájemné posílání k čertu/dáblu, případně do....vertikálního úsměvu. 

Co mne sere je spolehlivost, od toho problému s FW 1.5.9 (1.6.0) se zhoršil dosah čidel. Já to nahradil více kusy HUB.
Další problém vidím v tom, jak jsem na začátku mluvil nadšeně o Aqara systému, dnes říkám, že ta skvělá cena Aqary je vykoupena robustnostní/spolehlivostí funkčnosti systému. Aqara co jsem četl, by měla mít už pomalu EU model HUBu v prodeji a doufejme, že to bude jen lepší a lepší.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - od GinBook - 03.6.2019, 15:33

Přejít na fórum:


Prochází: 6 host(ů)