• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4K HDR s Xiaomi MI Box S - Pomala Wi-Fi? (Update: Vratene, kupil som Nvidia Shield)
#19
(05.1.2019, 4:25)petrikez Napsal(a): @Syny13
Mám doma optiku 400Mbps, Mi Box 3 byl připojen přes WiFi AC, kdy test rychlosti nikdy nepreskocil 120Mbps. Toto mi na stream 4K hdr nestačilo, výpadky, sekalo se, zdroj je příliš pomalý. Tak jsem poridil usb hub Ugreen s gigovym portem i když má Mi Box pouze usb 2, situace se nijak nezlepsila. Taky jsem myslel, že je to připojením, ale koupil jsem Shield, napojil lan a rychlost 390Mbps, teď 4K s HDR jedou perfektně. Mi Box tím pádem není vhodný na stream s tak vysokým datovým tokem, až už díky problémům s wifi či absenci gigoveho portu.

MiBox hraje  4K HDR  YouTube streamy v pohodě (bitrate +-50mbps)  - jen to MUSÍ být aplikace YouTube, co používá HW acceleraci.  Aplikace, které se snaží dekodovat stream jen přes CPU to nemají nejmenší šanci zvládnout - na to je CPU v MiBox-u přiliš pomalé.  (Či-li pokud např. Kodi nativně dekoduje jen skrze CPU - tak je bez šanci).  Problém tedy není pomalá síť  ale aplikace nevyužívajíci  HW decoder  (který taky mj použíje  Netflix - který taky běží 4K).
Shield je řešení ale násobně dražší než MiBox.

(18.2.2019, 12:56)johnyfly1 Napsal(a): no ja tiez zacinam byt cim dalej tym viac sklamany z xiaomi mi box s Sad ako wifi mi ide v pohode... kukam cez net aj 15gb filmy a je to v pohode...ale casom to vsetko seka a o kodi ani nehovorim to dako casto pada...
teraz tu mam videjko MPEG4 Video (H264) 1920x1080 25fps [V: h264 high L4.0, yuv420p, 1920x1080] a s harwdare akceleraciou 0bodov a bez to seka...
nemate tip ako vylepsit tuto krabicku? nejake zrychlenie? alebo by som bol rad keby som tam nejak dostal KODI ako system ako napridklad na Rpi ale to asi nebude mozne ci? :)

WiFi mě běhá OK  (po inicializaci jsem použil  US nastavení i US region  a jen si pak v Androidu nastavil Český jazyk - je možný že to má vliv na stabilitu Wifi)
Pokud MiBox používá HW akceleraci - běží zcela plynule 4K/60Hz  bez frame drop  (demo videa z YouTube),  Netflix.
Pokud někdo použije video aplikace, co hw decoding na MiBox neumí využít - třebas Kodi, YouTube bez reklam :) - tak tam je to 'slabší)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: 4K HDR s Xiaomi MI Box S - Pomala Wi-Fi? - od kabi - 08.12.2020, 22:55

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)