• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavenie playercorefactory.xml pre external player via DLNA na smartTVs
#7
@Client - <rules>
s jednotlivymi formatmi sa budem vediet pohrat v sekcii <rules> a poladit to tak, aby mi to vyhovovalo.
Dakujem

Ale co s obsahom, ktory neprehra ani interny player v Kodi a ani DLNA player v TV?

Napr. na co som dosiel pri mojich prvotnych testoch:

1) TS files (s HDR) nefunguju, neposle ich do TV, tym padom sa neprehravaju
- interny player Kodi neprehra
- nejde prehrat ani cez Play using... cez DLNA v TV

- ohladom tohto som testami zistil, ze format videa / kodek je zavisly od implementacie DLNA servera.
-- KODI DLNA server to nedokaze spracovat
-- MiniDLNA server pod Enigma2, nema problem a vie to posunut do TV, takze LG TV to prehrava bez problemov
-- to iste video no nie v TS ale v MP4 alebo MKV prehrat cez DLNA player v TV ide
Co s tym? vie niekto poradit?
 
2) Priame streamy z addonu SC neprehrava
- interny player Kodi prehra
- nejde prehrat ani cez Play using... cez DLNA v TV
- dufal som, ze ked TV nastavim ako defaultny player, tak to prehravat bude, no bohuzial neprehrava
Co s tym?

3) Streamy z addonu SC - cez symlinks  - streamy*.strm ulozene k kniznici
- interny player Kodi prehra
- nejde prehrat ani cez Play using... cez DLNA v TV
zatial som netestoval (na tuto moznost som pozabudol)

Ine:

Ovladanie Kodi pocas prehravania obsahu cez TV
- tu som si neuvedomil jednu vec: pri takomto technickom rieseni sa straca moznost ovladat prehravany obsah pomocou Kodi Remote - musi sa pouzit Remote control od TV a v momente ukoncenia prehravania sa opat vratit k ovladaniu Kodi
- nic neriesitelne
- v universal Remote Appke na iPhone si to viem nastavit
- ale prinasa to problemik s <rules>
- ked si nastavim rules na rozny obsah, tak nieco bude ovladane cez KODI a nieco zas cez TV, a toto sa asi nebude dat elegantne vyriesit:
-- jedine, ze na jednom screene budem mat sucasne 2 play pady (jeden pre Kodi a druhy pre TV)
-- alebo do jedneho play padu pridam pod jedno tlacitko dany prikaz pre Kodi a aj pre TV

@Foolproof
aj ked som "external player" na SmartTV jednoducho rozbehal vdaka rade od Clienta, tak ci tak by ma zaujimalo aj komplikovane riesenie, ktore popisujes - pomocou UPNP://hexakod/
Chcel by som nieco testnut mimo prostredia Kodi.
Co za hexakod sa tam dava?
Mam IP, Mac adresu, uuid daneho zariadenia (TV).
Aka ma byt syntax? Nastavuje sa tam nejaky port?
Vedel by si ma prosim Ta, aspon nasmerovat, kde by som mohol najst relevantne informacie?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nastavenie playercorefactory.xml pre external player via DLNA na smartTVs - od rtitulkovac - 08.2.2019, 11:42

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)