• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavenie playercorefactory.xml pre external player via DLNA na smartTVs
#14
Ahojte,

@Client
suhlasim s Tebou, ze co sa tyka tejto obasti prehravania videa  ide o "never-ending story".
Samemu mi za tie roky presli uz rukami desiatky prehravacov (od Xboxu s XBMC, "krabickami" postavenymi na SigmaDesign s vlastnym OS ako Tvix, DUNE, Popcorn Hour, Egreat, potom prve IONy, ...).
 
Vacsinou je to o limitoch na HW alebo SW strane, kde vyvoj novych rozliseni, kodekov, formatov, noriem, farebnych priestorov, .. je daleko dopredu pre realitou na trhu.

Ak vies o nejakom HW, ktory vies odporucit, ktory aktualne spolohlivo prehrava takmer vsetko, daj vediet.
Viem, ze mozno Kodi pod Win by sa dodatocnymi externymi playermi dalo vyladit k spokojnosti, no touto cestou nechcem ist - takato "krabicka" v obyvacke pre mna nema co hladat.

@Foolproof
"neznám kontejner nebo kodek, který by Kodi nepřehrálo. Takže považuji snahu tazatele za zbytečnou."
Dovolil by som si, s Tebou nesuhlasit
Aktualne testujem KODI na boxe s CoreElec (ktory je zalozeny na LibreElec) a to co testujem sa vobec netvari tak, ako popisujes.

Najvykonnejsi HW dostupny na trhu je aktualne Nvidia Shield TV (Tegra X1 = 4 roky stare CPU) - ale to bezi pod Androidom - ten vsak nedokaze spolahlivo prepinat nativne rozlisenia a frekvencie.
Dalsie najvykonnejsie ARM CPU na trhu - Rockchip RK3399 - neodladena SW podpora (mam aj jeden takyto boxik k dispozicii na testovanie).
...

Urobil som nejake testy, z ktorych mozno pochopite, preco som sa s tymto zacal zapodievat.
V honbe za hladanim idealnej krabicky, ktora zvladne prehrat vsetko - najma s ohladom na prichadzajuce formaty ma velmi prekvapila LG OLED TV. Prehrala takmer vsetko, co som jej podsunul.

OK, podme ale k vysledkom mojich testov ...

UHD (4K) obsah bez HDR

UHD (4K) s HDR - HDR10

UHD (4K) s HDR - HLG

UHD (4K) obsah s HDR - Dolby Vision (audio Dolby Atmos)


Přiložené soubory Miniatury
               
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nastavenie playercorefactory.xml pre external player via DLNA na smartTVs - od rtitulkovac - 10.2.2019, 16:46

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)