• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domácí automatizace - bezpečně
#23
(22.4.2019, 23:16)Azazael Napsal(a): ... Ale potom som skusil linux a niekolko sw ktoré by som chcel používať, inspirovala ma najmä táto stránka. A tam som narazil na jeden problém za druhým, hodiny googlenia sa stali dňami a týždňami. Ako si na začiatku písal o arogancii a tak, to nie je o arogancii ale o prioritách a čase. Nie každý chce a môže študovať a kodovat 4 sw ktoré by pod win rozbehal za pár hodín. Nemám pocit že je to vhodné a použiteľné pre jedného z milióna :) Ja osobne ak sa budem strašne nudiť alebo nebudem mať nič lepšie na práci sa k tomu možno vrátim... a mozno nie.

Tohle si nemyslím, ve většině případů je problém mezi klávesnicí a židlí, kde nemusí problematika pramenit pouze z neznalosti uživatele (to chraň bůh), ale spíš ze špatných návyků. Provozuji několik PC bez sebemenších potíží a to jsou uživatelé od dětí až po důchodce. A opravdu tam nejsem každý den, počítač většinou řeším během povyšování na další LTS což je 5 let. Jde o to, že každý program má nějakou alternativu a pokud si tvrdošíjně chci rozchodit nějaké NERO apod., tak je to v první řadě chyba uživatele (že není ochoten použit alternativu) a pak tvůrce softwaru čí hardwaru, že nepodporuje daný operační systém, nebo neposkytuje zdrojové kódy pro vývojáře. Sám jsem řešil několik situací jak s hardware, nebo software, který ikdyž je určen pro windows, se prostě ne a ne rozběhnout. A to jen proto, že podpora byla např. pro win7 a ve win10 má uživatel peška. Naproti tomu v linuxu pomocí wine běhá vše na první dobrou a hardware má podporu přímo v jádru.
@S474N průběžné aktualizace neřeším, není to operační systém. Pokud update nepřináší nějaké vylepšení, tak postrádá smysl. Navíc provozuji spousty zařízení s upraveným firmware, kde je updat nesmysl. Takže pořídím nějaké IoT zařízení, které uzavřu do chráněné LAN, kterému zakážu cloud funkce a nuluji počitadla. Takhle ho nechám běhat pár dní/týdnu. Pak jen proběhnu historii, jak se zařízení chová. Pokud se nepokusí připojit na cloud, beru zařízení jako bezpečné a přechází do ostré LANky. Tam má každé IoT zařízení ve firewall zakázaný internet. Proč taky, když ho nepotřebuje. Vše běží pouze pomocí MQTT na Hass, na který mám otevřený port pro přístup z venku. Podle mě bezpečné a efektivní řešení. A o čase to není, je to opravdu jen pár minut práce. Taky nemám spousty času, jako každý chodím do práce (v mém případě dost náročné) mám rodinu (dvě děti), mimopracovní aktivity atd.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 24.4.2019, 9:39
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 10.10.2020, 16:53
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 11.10.2020, 12:03
Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 11.10.2020, 13:20
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 12.10.2020, 10:31
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 15:58
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 19:28
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 18.10.2020, 11:16

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)