• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domácí automatizace - bezpečně
#64
@meda: odpovim ti, proc to nelze obecne rict. Protoze kazdy muze mit doma jinou primarni platformu. Tedy jinak budou premyslet majitele Androidu a jinak majitele iZarizeni. Dale kazdy clovek od toho ocekava jine veci.

Jak jsem zminil vyse, vetsina "androidaku" se uchyluje k Home Assistant reseni.

Ja naproti tomu uprednostnuji integraci (respektive nasledne "prostreleni") do primo nativniho systemu Homekit, ktery je vyhradne pro iZarizeni. Vyhodou tohoto nativniho reseni je v tom, ze tim, ze je integrovano ve vsech iZarizenich, tak pro jakekoliv ovladani nemusim nic mackat, spoustet atd. manualne. Tedy typicky priklad - s plnyma rukama tasek se blizim ke dverim a pouze reknu, at mi Siri otevre dvere. Nemusim nic aktivovat nebo mackat, proste si to z hodinek prebere.

Co se uniku nejakych "klicu" tyce, tak to se tyka asi jen nejakeho konkretniho programu. Ja napriklad primarne funguji na nodered, kde je potreba byt zaroven v definovane siti, do ktere se bezny uzivatel/navstevnik nedostane (jak jsem psal vyse, VLAN+firewall). Samozrejme, urcite je mozne se tam teoreticky dostat (hacknuti dane WiFi, nafejkovani MAC,...), nicmene na to vzdycky rikam, ze pokud toto nekdo bude umet, tak mne ohrozuje mene, nez nekdo, kdo vezme cihlu a prohodi ji oknem, kterym nasledne vleze 4.

Co se zakladniho schematu tyce, tak pri novovystavbe/celkove rekonstrukci obecne doporucuji nahat co nejvic veci metalikou, ve v topologii hvezda. Vypinace a cidla potom tahat s pomoci UTP take k rozvadeci/rozvodnici. Vyhodou tohoto reseni je to, ze je nejvice univerzalni a clovek nasledne muze jedno HW reseni nahrazovat v prubehu doby za jine. Rozhodne se primarne doporucuji vyhybat co nejvic bezdratu (WiFi, ZigBee, BT,...). To az potom "nouzove", kdyz clovek potrebuje doresit neco dodatecne, co nedomyslel 40.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Domácí automatizace - bezpečně - od S474N - 09.10.2020, 19:47
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 10.10.2020, 16:53
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 11.10.2020, 12:03
Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 11.10.2020, 13:20
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 12.10.2020, 10:31
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 15:58
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 19:28
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 18.10.2020, 11:16

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)