• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domácí automatizace - bezpečně
Jinak já začínal potřebou zautomatizovat topení. Hnací motor byl jasný a to komfort a úspora. Jelikož se jedná o topení pomocí akumulačních kamen, tak to byla opravdu výzva. Začínal jsem pomocí časového relé, přes ewelik, až k finálnímu node-red. Ostatní automatizace se pouze nabalovala, jelikož jsem kupoval různí IOT zařízení a testoval jejich vhodnost. Nevhodné zařízení jsem pak musel buď vyhodit, nebo pro ně najít vhodné místo mimo topení k zakomponování. Jak požadavky na systém, tak dovednosti uživatele rostou, tak roste i systém a každý jednou dojde k závěru, že HomeAssistant na tohle nestačí. Proto ho doporučuji použít jen jako integračního prostředníka a vizualizaci a pro ostatní použít Node-red. Výsledek je pak po uživatele krásný termostat a pod pokličkou robustní node.

ch_bdxhegz: Rozbalení image je hlavně o použitém systému, pro windows, ios, linux je to vždy něco jiného. V linuxu např. ubuntu, lze použít diskový nástroj s GUI. Ale jako nejvhodnější co do univerzality a jednoduchosti je použít terminál a zmiňované dd. Je to nezávislé na druhu linuxového distra a jednoduché. Takže vtip to není, vždy jsem radši někde ze stránek nakopíroval pár příkazů do terminálu, než složitě klikal v GUI.


Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 10.10.2020, 16:53
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 11.10.2020, 12:03
Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 11.10.2020, 13:20
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 12.10.2020, 10:31
RE: Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 12.10.2020, 13:19
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 15:58
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 19:28
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 18.10.2020, 11:16

Přejít na fórum:


Prochází: 6 host(ů)