• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domácí automatizace - bezpečně
Jj, projíždím co se dá ....
Je sakra znát, že člověk není kovaný ve světě IoT. Docela mi dal zabrat i pouhý "rozjezd" Home Assistenta a toho co k němu patří.
Základní věci fungující v HA jsou pro mne velkou neznámou a tak i triviality typu "File editor" a jakés takés pochopení jeho funkce, zvláště pokud znám zadávání příkazů maximálně z Dreamboxu, byl jeden z mých osobních úspěchů. To jsem ještě netušil co mne čeká dále, jelikož na záměnu fw za Tasmotu u zařízení nemám zatím ani pomyšlení, vydal jsem se cestou "naroubování" eWeLinku na Home Assistenta pomocí HACS, což obnášelo mimo jiné i získání Personal Access Tokenu z GitHubu. Při této činnosti jsem řešil i mnohdy nedůležité (možná) věci jako jsou "Samba share" či "Terminal a SSH" - nevěřili byste, co to dalo času a zkoušení než jsem se z Total Commanderu dostal bez problémů do HA. Kupodivu ve Win průzkumníkovi to přes Sambu tolik práce nedalo  8
To, že Snapshot se rovná záloha HA jsem objevil zcela náhodou a omylem .... Než jsem přišel na to, že mi některé věci jaksi chybí a je nutno zapnout "Pokročilý režim" tu snad raději psát ani nebudu  19
Dnes jsem do Home Assistenta přidal "Node-RED" s myšlenkou, že mi graficko/textová nadstavba pomůže něco vytvořit - ne nepomůže, ztratil jsem se v tom zcela. Nedal jsem dohromady ani "Flow" (snad se tomu tak říká) → zapni světlo (Yeelight) ve 20.00 hod a vypni ho ve 22.00 hod 11
 Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho - nebudu, jen chci poukázat na to, že to opravdu není žádná sranda a nervově labilní povahy nechť si nechají zajít chuť, nebo se jim klávesnice naučí létat (ta moje, kdyby nebyla tak drahá - létala by dávno také). Musím se přiznat, že netuším zda to všechno dotáhnu do konce -je toho na mne moc, věci kterým absolutně nerozumím, převažují nad pohodovým "hraním si" a jakmile se zábava dostane na úroveň nucení se do čehokoliv, stojí to za houby .... 

Pánové kteří do toho vidíte, máte můj velký obdiv !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 10.10.2020, 16:53
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 11.10.2020, 12:03
Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 11.10.2020, 13:20
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 12.10.2020, 10:31
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 15:58
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 19:28
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 18.10.2020, 11:16
RE: Domácí automatizace - bezpečně - od Rossi D - 18.10.2020, 18:43

Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)