• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 1.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domácí automatizace - bezpečně
(10.10.2020, 16:02)S474N Napsal(a): .....
A nakonec s cim rozhodne nesouhlasim je porovnavani SD a SSD, protoze je to neporovnatelne. Vim o konkretnich lidech, kterym prubezne odchazi SD karty a poprosim je, at tu napisi svou zkusenosti. Ja mam zatim neblahe osobni zkusenosti s eMMC pameti, coz je takova lepsi SD karta, ale do SSD to ma porad daleko.

tiež mám podobnú skúsenosť. aj keď karta vydržala celkom pekne cca 2roky aj tak odišla. nahradil som ssd diskom a zatiaľ bez problémov. síce používam iný systém nie HA, ale Domoticz.

Doma mám kombináciu rôznych zariadení. Začal som s MySensors - teda komplet DIY, HW som si vyrobil sám. Funguje bez problémov v podstate väčšinu mám takto postavenú. Potom niečo cez RFlink a posledne som dokúpil zopár Shelly na otestovanie. Kúrenie mám plynový kotol cez OTGW.

Plne súhlasím s tým, že kábel je kábel, všade tam kde som mohol mám káblové pripojenie. Používam síce bezdrôtovú komunikáciu ale to z toho dôvodu, že nehnuteľnosť som kúpil hotovú a teda prerábanie el. rozvodov neprichádzalo do úvahy.

Žiadny cloud toto bolo od začiatku pre mňa prioritou, preto som siahol po opensourcových riešeniach a vlastnej výrobe HW. Prístup do domácej LAN mám riešený cez VPN server prostredníctvom WireGuard. Systém mi beží na RPI3 a Orange PI PC2. Toto však zrejme v blízkej dobe nahradím jedným zariadením. Zohnal som si tenkého klienta HP t630 tak zrejme pôjde všetko do neho.
HK Odroid N2+(ATV-LineageOS-20.0), 2 x Amlogic S905X4(CE),
HP t630[256Gb M.2 SSD, 16Gb RAM,Proxmox server](HAS;TVHeadend;MySQL;UniFi Controller;InfluxDB;Grafana)
Telestar DIGIBIT Twin
WD MyDrive 5TB
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Domácí automatizace - bezpečně - od Norton - 06.11.2020, 22:51
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 10.10.2020, 16:53
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 11.10.2020, 12:03
Domácí automatizace - bezpečně - od cuore - 11.10.2020, 13:20
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 12.10.2020, 10:31
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 15:58
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 17.10.2020, 19:28
Domácí automatizace - bezpečně - od Cinda - 18.10.2020, 11:16

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)