• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tesla MediaBox X300/X700 Pro - Android8.1 Oreo
#50
@plesi prečo je root časovaná bomba? Mám ho na každom svojom android zariadení už minimálne 7 rokov, preto netuším o čom hovoríš. Teda dosť dlho tiká tá časovaná bomba.
Prečo je to nepotrebné pre bežného užívateľa? Rozvi trochu myšlienku.

Výhody (podľa mňa) po roote aj pre bežného užívateľa:
1. odstránenie reklám z aplikácií,ako aj na stránkach na systémovej úrovni, čiže bez spustenia nejakých vpn blokovačov.
2. úplné odstránenie bloatware a tým nemyslím odinštalovanie, ale úplné odstránenie zo systému, čiže sa neobnoví ani po factory resete.
3. Zmena launcheru, keďže na niektorých boxoch nejde trvalo zmeniť launcher bez odstránenia pôvodného alebo bez zmeny nainštalovaného launcheru na systémovú aplikaciu.
4. Pridanie oprávnení, ktoré sa ináč nedajú pridať (asi to záleží od verzie androidu) ako napr. pre kodi som musel pridať právo na plný zápis na externý disk, keďže som (bez toho oprávnenia) nevedel naň exportovať knižnicu.
To isté trebalo spraviť aj s apkou na torrenty.

Niekedy je root dokonca nutnosť, lebo niekedy treba upraviť nejaký systémový súbor. Napr. som musel upraviť 2 riadky v gamepad driveri, aby mi fungoval pravý joystick na gamepade.
A to som ešte ani nepísal o funkciách pre nie bežných užívateľov.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Tesla MediaBox X300/X700 Pro - Android8.1 Oreo - od playman22 - 13.9.2019, 9:55

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)