• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé tipy na " Jak na to" z oblasti HW/SW
Neobjevil jsem jistě Ameriku, možná jsou jiná řešení, možná to nikdo ani nepotřebuje a možná je to prostě jen taková blbost co nestojí ani za řeč (mě však ano).
Většinu dne (i noci) trávím pracovně u PC a jelikož si občas musím dojít uvařit kávu, najíst se, navštívit onu místnost, odjet, vyvenčit hafana, věnovat se manželce či z jakéhokoliv jiného důvodu prostě musím vstát a opustit svůj "velín", vídám zamykací obrazovku Win docela dost často.
PC je vázáno pro zavření/otevření OS jednak přítomností telefonu nebo tabletu a jednak funkcí "Hello" s přihlášením pomocí pinu, část "zamykací" tedy nepřeskakuji. Možná pro někoho přehnané jištění na kancelář v domácnosti, leč nelze jinak. Nemohu nechat počítač jen tak otevřený světu po mém odchodu, obzvláště když jej prakticky nikdy nevypínám ...
Ehm... k meritu věci, docela mě irituje rozlišení a "chudý" výběr obrázků který mi prezentuje win-spotlight. Mám rád každodenní změnu na přihlašovací obrazovce (pouze tam, jinak mám na ploše to své statické černo-bílo) a mám rád i hezké fotografie v patřičné kvalitě, na které jsem schopen se dívat klidně i delší dobu a pátrat po detailech které tam jsou. Vše se ještě umocnilo příchodem 57" potvory, kde rozlišení fotografií 1080p prostě nevypadá opravdu dobře ... náladu takové zobrazení zrovna moc nepřidá i když se jedná jen o krátkou chvilku. To pak končí i jakákoliv potěcha oka při otevření té zrnité "krásy".
Přišla mi pod ruku doplňková aplikace pro Win s názvem "Dynamic Theme" která sic není všemohoucí, ale je to s ní o dost (o hodně) lepší díky jejímu nastavení .
V aplikaci lze samostatně nastavit kromě zamykací obrazovky i pozadí plochy.

   

V nastavení Dynamic Theme je alfou i omegou možnost volby zdroje pro prezentaci fotografií.

   

Bing tu odvádí daleko lepší práci než Spotlight o čemž svědčí i množství rozlišení které nabízí pro své hledání na rozdíl od FHD u vestavěné funkce OS.

   

   

Trochu moc omáčky okolo prosté aplikace, vím ... možná se to někomu může hodit stejně jako se to hodilo mě.  4


Přiložené soubory Miniatury
   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Zajímavé tipy na " Jak na to" z oblasti HW/SW - od Rossi D - 22.10.2023, 19:34

Přejít na fórum:


Prochází: hippostar, 16 host(ů)