• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GEEKWORM / SupTronics - komplexni reseni pro RPi
#1
Puvodne jsem si rikal, ze bych toto tema dal sekce Zajimavych nakupu, ale na druhou stranu si myslim, ze vzhledem k tomu, ze se tyka zejmena RPi a k tomuto zde mame na foru primo tuto kategorii, tak to radeji dam primo sem.

GEEKWORM / Suptronics jsou vyrobci zajimavych reseni, kde uvodnim prvkem je RPi (aktualne podporuji vsechny druhy RPi, vcetne 4) a okolo nej se "obaluji" ruzne desky a clovek si tak muze vybrat reseni presne pro svuj pozadavek.

Muzeme zde najit treba desky od SupTronics, resici:
> nedostatek USB
> moznost pripojeni vsech moznych druhu disku - 3,5"/2,5", plotna/SSD, mSATA/M.2 (NVMe, NGFF)
> moznost rizeneho vetrani
> moznost napajeni pres PoE
> moznost zalohovani napajeni (2x akumulator 18650)
> moznost audio zesilovace
> moznost WakeOnLan i s bateriemi

A spoustu dalsich, respektive i ruzne mozne kombinace vyse napsaneho. Tresnickou na dortu je i opravdu pekny kovovy case od GeekWorm, do ktereho to vse muze clovek vlozit.

Asi by bylo zbytecne nosit sovy do Athen a proto zde dam rovnou odkazy, kde si vse kazdy muze prostudovat:
> http://www.suptronics.com/Xseries.html
> http://raspberrypiwiki.com/index.php/SupTronics

Vyrobce Geekworm, dodavajici kompletni reseni desek a krabicek ma na Ali primo svuj store, takze vse se da zakoupit tam:
> Geekworm official store

Sam jsem se rozhodl vyresit nahradu za Turris LXC tim, ze udelam robustnejsi reseni postavene na RPi a zrejme Dockeru. Proto jsem zvolil variantu kovove skrine X825-C6, modulu pro HDD s oznacenim X825 a rizeneho vetrani X735. Cena atakuje nejakych $82, takze urcite se nejedna o levne reseni, nicmene doufam, ze to bude stat za to. Preci jenom z akrylatovych krabicek s vetrakem, ktery jede nonstop a za mesic se odpali jsem uz asi vyrostl. Takze jak to vsechno dojde a rozchodim, tak urcite jeste napisu.

                                           
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
GEEKWORM / SupTronics - komplexni reseni pro RPi - od S474N - 31.3.2020, 21:00

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)