• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos
#33
Ja ted narazil na jeden trochu divny problem.
Konfigurace je Win10, Nvidia + HDMI obraz 4K na LG 43UH6507, samostatne DTS:X audio od SteelSeries zapojene na USB.
Nejakou dobu jsem se totiz neustale dohadoval s televizi a Nvidia na tema korektnich navratovych kodu o konfiguraci ARC audio systemu u TV. Vracel se jen kod stereo s podporou par zakladnich kodeku ala AC3 atd.
Problem tam je v tom, ze TV posle jen zakladni specifikaci (to je to stereo), ale uz ne konfiguraci z ARC a Nvidia se proste zeptat na sravny vysledny kod neumi. Maji to jako chybu na forech nahlasene uz roky, ale kaslou na to. Existuji simulatory tech kodu, ktere se daji na kabel a zmodifikuji ho tak, aby Nvidia korektne nastavila pass-trough signal, ale je to hodne draha hracka a cely problem je v driveru video karty a lenosti Nvidie resit sve chyby.

Nakonec jsem udelal jinou vec - koupil jsem DTS:X sluchatka od SteelSeries. Pro me jsou primarne na hry, ale jako bonus mam ted v systemu DTS:X (plus nizsi varianty) na vsechno audio, protoze reprobedny jsem povesil na opticky vystup z HW dekoderu tehle hracky. Prisel jsem pouze o Simlink z TV, ale to je mi jedno.

Ale k aktualnimu problemu: V KODI vidim jako mozne directX i wasapi verze vystupu na HDMI i na DTS:X, neni problem je nastavit a KODI je pouzije.
Jenze kdyz chci nastavit pass-trough, tak v menu vidim pouze HDMI volby.
Nevi nekdo kde delam nejakou tupou chybu?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - od Ari37 - 18.6.2020, 19:29

Přejít na fórum:


Prochází: 7 host(ů)