• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos
#42
(06.6.2020, 15:50)hobbykodi Napsal(a): Tak aby se někdo také netrápil s androidem na TV Sony. Není řešení, na stránkách komunity sony jsem to našel. Doufám, že nevadí, že to je v angličtině a je tam i pár užitečných obecných informací:

You will never get true DTS-HD or Dolby TrueHD via apps. The MediaTek application processor just does not support the high bandwidth, even for latest model generations with eARC in which case lossless multi-channel audio only works for externally connected HDMI devices (via the X1 Ultimate processor, not the MediaTek one). DTS-HD is supported for apps because the format mendates a DTS compatible core which is exctracted for passthrough. The API however is currently broken on driver-side with audio dropping out after several seconds, see bug ticket.
 
Here is a rundown of passthrough formats which are supposed to work and which are not...
 
[WORKING]
+ Dolby Digital (AC3)
+ Dolby Digital Plus (EAC3)
+ EAC3 based Dolby ATMOS (Prime Video app does not support it on BRAVIA due to missing EAC3 JOC API support, Kodi and others can make use of the conventional EAC3 API)
+ DTS
 
[THEORETICALLY POSSIBLE, BUT BROKEN DRIVER]
- DTS Core of DTS-HD HRA
- DTS Core of DTS-HD MA
 
[NOT WORKING DUE TO BANDWIDTH LIMITATIONS]
- DTS-HD MA
- DTS-HD MA based DTS:X
- Dolby TrueHD (MLP)
- MLP based Dolby ATMOS
 
[DON'T KNOW]
o DTS-HD HRA (should be possible from a bandwidth point of view, just like Dolby Digital Plus/EAC3)
o DTS-HD HRA based DTS:X (should be possible from a bandwidth point of view, just like EAC3 based Dolby Atmos)
 
This is only true for playback via apps. In case of HDMI it depends on whether you connect via an AVR or whether your BRAVIA supports eARC in case the playback device is directly connected via the BRAVIA.

Takže teď mám chuť tu TV, co údajně umí vše, vrátit. Kdyby aspoň poctivě napsali, že umí to a to a ostatní neumí...
Takže i cesta přes aplikace v televizích pro pořádný zvuk je nemožná.
Vupluska ne, Tv ne, tak budeme hledat dál.

Jen abych se ujistil, že to chápu správně. Mám Android 4k TV Sony Bravia KD-55XG8596 s procesorem X1 (ne Mediatek), v ní nainstalované Kodi, sleduju streamované filmy (také nejraději 4K HDR), žádný externí přehravač nepoužívám. V Kodi mám nastaveno passtrough, počet beden 5.1. Prozatím nemám AVR, nicméně k TV je připojen optickým kabelem čínský dekodér s analog výstupy na staré Genius HT 5.1. Dekodér samozřejmě bere pouze AC3 a DTS, ale plné 5.1 do starých Geniusů dostanu, tady jsou všechna omezení jasná a dál to neřeším.
Nyní ale uvažuji o nějakém profesionálnějším řešení přes AVR a lepší repro, alespoň v konfiguraci 5.1.2 případně 5.1.4 (na 7.1.2 nebo 7.1.4 není v obýváku místo), a to v plném rozsahu kodeků. TV má výstup eARC, hledám AVR také s eARC (pro správnou komunikaci je to určitě podmínka včetně správného HDMI kabelu), aby vícekanál s lepšími kodeky do AVR přes passtrough prošel.

Jestli to tedy chápu dobře, jelikož TV má procesor X1, tak bych měl přes passtrough dostat ven do plánovaného AVR všechny audio formáty bez omezení a takto namyšlený systém bude fungovat, že? Nebo se mě omezení týká také a ani eARC nic nevyřeší?

Dále mě zajímá ještě jedna věc. Pokud je stream v 7.1, ale ne Atmos, tak pokud to pošlu do 5.1.2 systému, tak přes eARC to projde do AVR komplet v 7.1 (pokud bude v nastavení kodi nastaven počet repro 7.1, 5.1.2 nastavit nejde), nicméně ty 2 kanály pro surround back budou nevyužity a signál pro repro Atmos bude virtuálně dopočítán AVR protože stream neobsahuje Atmos kanál, že? Nebo se ty 2 kanály v AVR nativně přesměrují na Atmos bez nutnosti virtuálního dopočítání? U streamů v 5.1 je jasné, že to bude virtuálně dopočítané pro Atmos bedny vždy. Pokud bych však v nastavení Kodi nastavil repro 5.1, tak už v rámci Kodi bude 7.1 stream omezen na 5.1 přímo pro passtrough a pro Atmos bedny se virtualizace v AVR použije vždy. Nebo je to jinak?

Předem díky za Vaše vyjádření.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - od chrunda - 25.9.2020, 10:15

Přejít na fórum:


Prochází: 7 host(ů)