• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Samsung Smart Remote Control" vs KODI
#41
Velmi osobní příspěvek.
Asi 20 dní osahávám BT ovládání TV Samsung řady Q s OS Tizen v.1506 - a D.O, z kterého jsem padl do mdlob a manželka rovnou řekla, že chce ze staré TV se 47 mi tlačítky (objednal jsem u VAT, dálkové ovladače. Staré si nosí zatím z pracovny).
[Obrázek: samsung-tv-smart-remote.jpg]
Omluva předem za omáčku.
Tlačítka NETFLIX, prime video, Rakuten TV ...reklamní zbytečnosti na úkor potřebných.
Tlačítka Vol a CH mají funkci nejen +/- ale i stlačením jako Mute a Guide.
Na zadní straně je solární článek. Za otvorem je mikrofon, který v Tizen funguje hned pro zadání vyhledávání v Youtube, jinak vnucuje(!?) registraci asistenta.

Co je proti původnímu systému vynecháno v Tizen a co přidáno není pro téma přínosné, jen projevím lítost nad potřebou pohybovat se víc v menu.

Nyní k tomu, jak se projevuje v posílání kódů HDMI-CEC (dále jen CEC) na mé TV+RPi4.
I díky tomu starému D.O. s mnoha tlačítky jsem zjistil, že kódy, které projdou do CEC, jsou ovlivněny systémem TV. Hned na začátku tlačítka RETURN a EXIT. Na novém je jen RETURN tedy Zpět a to má v CEC kód původního EXIT.
Protože pomocí původního RETURN šlo vyvolat kontextové menu (podobně jako dlouhým stiskem ENTER=Select Button) a protože dlouhý stisk do CEC neposílá žádný identifikovatelný kód, je tato změna problém, nicméně řešitelný.

Tlačítka 123 a Pause/Play vyvolávají další grafická menu tlačítek.
Tlačítko 123 (ABCD barvy) má dvě cyklická podmenu. Barevná tlačítka lze využít postaru.
Číselná tlačítka kódy do Keymap neposílají**, do textového pole posílají písmena. V seznamu lze pomocí "0" vkládat do Seznamu stop.
Pause/Play nevyvolá menu v Kodi pokaždé (někdy se pokouší spustit PIP), navíc kódy neposílá.
Tlačítka CH, Guide, NETFLIX, prime video a Rakuten TV vyvolají hned volby Tizenu pro TV.

Z toho pro mne vyplynulo, že toto nové "chytré" D.O. umím pro kódy CEC používat v Kodi omezeně. Přez můj typ TV umím využít v Keymap jen tlačítka ABCD barvy.
EDIT: Jako poznámka - Nové BT "chytré" D.O. neovládá starší SMART TV Samsung řady U, opačně jako IR to lze.


**/ Nějakým nedopatřením vznikl omyl, posílají stejně jako starší D.O. kódy 198, 199 až 206, 207 (jako tlačítka 9, 8 až 1, 0.)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: "Samsung Smart Remote Control" vs KODI - od meda - 27.8.2021, 18:07

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)