• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 19.x "Matrix" - Alpha 1
#2
@CyberCodeDroid Tohle je opravdu ke zvážení, zda jen zkopírovat kompletní text z webu Kodi má nějaký smysl. Už se to tu několikrát diskutovalo, autorská práva, přidaná hodnota, atd. Úplně by přeci stačilo založit téma, napsat krátkou zprávu a dát odkaz. A pak případně překlad toho originálu nebo alespoň nějakou stručnou charakteristiku změn.

Jinak zamysli se nad umístěním příspěvku, protože základní infromace o nové verzi Kodi rozhodně nepatří do sekce Operační systémy. Podívej se, kde se o nových verzích Kodi obvyklle píše (Novinky) a požádej případně admina o přesun.

Nicméně, protože už téma vzniklo, přihodím pár slov.

Alpha1 mám naisntalováno na testovacím virtuáním stroji s W10 64 bit. Důvodem jsou především práce na aktualizaci mých skinů na novu major verzi Kodi a zejména jeho gui a také, jako obvykle, snaha přispět zkušenostmi z provozu a práce na skinu při ladění Kodi teamu.

Co jsem zatím stihl vyzkoušet?
  • kompletní instalace - proběhla bez porblémů, nepočítám-li, že Windows Defendr označil Kodi jako potenciální nebezpečí. Ale to už je evegreen...
  • protože nejvíce změn, které mě zajímají a mohou mít relevanci je skinu, jsou v PVR, tak jako první jsem zprovoznil HTSP PVR addon. Tady je první novinka, do parametrů PVR addon se zadává i MAC adresa serveru pro wake-up Tvheadend serevru
  • navázání komunikace s Tvheadend serverem proběhlo bez problémů, to samé se ale nedá říci o příjmu kanálů - při přepnutí na kanál se čas od času objeví v obraze pár artefaktů, nekdy se roztrhá obraz - protože ale shodou okolností v té době byly nějaké problémy s příjmem DVB-T (UPC), tak není jisté, za co z toho může nové Kodi a za co UPC
  • co je ale jistě problémem Kodi, to je EPG aktuálně vysílaného porgramu. Zatímco v guide se objeví kompletní obsah všech kanálů, tak v seznamu kanálu aktuální informce u některých kanálů chybí - budu to dále analyzovat
  • v PVR & Live TV se zásadní změna odehrála ve správě skupin a kanálů - tohle mě zatím moc netrápí, protože přebírám infromace o kanálech i skupinách kompeltně z Tvheadend serevru, ale první náhled na funkce ukázal, že budou určitě uživatelsky daleko přínosnější - zejména s kombinacemi s funkcemi skinu
  • zběžně jsme zaregistroval nové scrapery TMDB - a objevil se pro mne termín "python scraper", takže tady budu muset nejdříve zjisti, o co vlastně jde
  • novinkou je také další Input Stream addon, určený pro HLS a DASH na bázi ffmpeg, pochopitelně ale bez DRM
  • protože mi v této fázi jde hlavně o změny na úrovni gui (skin enginu), tak mě teď čeká základní seznámení se strukturou a obsahem definičních souborů, komparace s předchozí verzí a pak postupné převádění stávající verze skinů do nového prostředí Matrixu
  • předpokládám, že po překopírování konfiguračních souborů zdrojů všech médií spustím obvyklou proceduru jejich vložení do knihoven - filmy, seriály, hudba. Tady bude příležitost ověřit si ony zmiňované nové scrapery
  • no a další a další kroky budou následovat tak, jak budou přibývat addons upravené pro Python 3. Dojdu-li k nějakým zajímavý zjištěním, napíšu o tom...
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Kodi 19.x "Matrix" - Alpha 1 - od JiRo - 11.8.2020, 9:39

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)