• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chlazení RPi 4 při vysoké zátěži
#6
******* NEÚPLNÝ NEOPRAVENÝ TEXT **********
*** Takže tady si připravuji text pro výsledky teplotního testu RPi4
pracující volně ležící bez obalu /v polootvřené chladičové krabičce1 /nebo uzavřené chladičové krabičce2 upravené odříznutím části nad USB+LAN.
***Nově nabízené řešení (RPi Shop), ventilátorek do plastové uzavřené!!! krabičky, považuji za pomýleně popsanou ventilaci.
*** Test bude s Raspberry OS 64bit (Raspbian) nebo Ubuntu-Mate 64bit spouštěném z USB3 flešky (sama fleška hřeje).
*** Zatíženi 1. bude 2x command (čtení teploty, čtení taktu CPU), ...1x informace vytížení..., 1x chrome video Youtube, 1x video s player interní; vše zároveň.
*** Zatíženi 2. stresové pro CPU - Vyměněny spuštěné SW pro videa, za Stress utility spuštěné z command.

Pro začátek - žádná pasívně chladící krabička v prostředí 25stC neuchladí CPU pod 82stC zatěžovaný 20 minut na 100% pomocí utility stress-ng.

Polootevřená chladičová krabička1 má 3 nalitky, k CPU, k čipu RAM, k čipu USB rozhraní. Při montáži jsem doplnil teplovodivou hmotu (ARCTIC Thermal pad 6 W/mK) mezi spodní víko a desku s čipem USB i čipy napájení. (RPi4 2GB revize b03111)

Uzavřená chladičová ikrabička2 má 3 nálitky, k CPU, k čipu RAM, k čipu napájení. Při montáži jsem doplnil teplovodivou hmotu mezi spodní víko a desku s čipem USB, čip LAN i čipy napájení. (RPi4 8GB revize d03114)
Také jsem musel řešit vypadávání signálu VGA a vytuhnutí při sestavené krabičce2, asi dotek letování s krabičkou. (Blízké spodní uchycení!!!)
Krabičku2 jsem brutálně odvětral uříznutím části nad USB/LAN porty, příčky u štěrbiny pro pásek DSI ...a vyvrtáním celkem 7 děr 6mm do boků.

Obě RPi4 se liší jak velikosti RAM, tak jinak ošetřenými čipy pro rozhraní USB/LAN.
Novější, v reakci na nový FW, se méně ohřívá. Test proto není úplně regulérní. Kvůli mechanickým odlišnostem ale nechci krabičky zaměňovat u jediného RPi4.
******* RPi4 ********** volné *** krabička1 ** krabička2 uprav
** idle *************** 55 ********* 48 ******** 43st ***
** text+internet ***** 65 ******** 55 ******** 48st ***
** internet video x1 ** 78 ******** 65 ******** 55st ***
** internet+SW video x2 ** 83 trotl **** 76 ******* 66st *********
** stress-ng ************* 83 ********* 83 ******* 83st trotl ***
****** ZATÍM NEDOKONČENO ****** ****** ZATÍM NEDOKONČENO ******
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Chlazení RPi 4 při vysoké zátěži - od meda - 12.11.2020, 6:27

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)