• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
Mám Synology DS211j, na něm provozuji hromadu věcí, mimo jiné antivirus, photo web,atd. rozchodil jsem i MariaSQL, tzn. MySQL pro kodi, bohužel to už je na něj moc. J řada synology má slabé CPU, málo paměti a chcíplo už i jen na tom, když jsem nakopíroval větší množství fotek pro publikování. Zahltil se převzorkováním. Nebo když antivirus prováděl kontrolu souborů, tak taky nebyla šance se na něj vůbec dostat. Prostě NAS umí hodně, ale ne všechno najednou. Už jsem dospěl do stádia, že jej nahradím. Hledal jsem náhradu, našel DS416play, což by byla pěkná mašinka, ale cena mě složila do kolen. A omezení jen na 4 HDD. To už je lepší DS916+, která je ovšem cenou úplně mimo. Začal jsem pátrat, co je v tom za železo, a boardy s integrovaným CPU se stejným, nebo vyšší výkonem se dají koupit okolo 2-3 tis.Kč, k tomu paměť dle potřeby, spotřeba malá, nějaký CASE a je NAS za pár peněz. Ale co do něj za systém? Komu se líbí a vyhovuje DSM od Synology, tak je použitelné Xpenology, zkoušel jsem ve virtualu, a chodí to pěkně, kdo netrvá na DSM, tak je možnost např. FreeNAS. Takže pro hračičky určitě hodně možností. Synology, byl jsem s tebou hodně let, děláš pěknou techniku, bohužel pro splnění mých požadavků už cenově mimo. Budu pátrat a bádat dál, inspirací je mi i web https://blog.brianmoses.net/2016/02/diy-...ition.html
65XH9096 * Dinobot 4K+ + PS50B650
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - od interfernet - 29.12.2016, 20:23

Přejít na fórum:


Prochází: 15 host(ů)